Zpět «

Chateau Liversan

Liversan_ DM 3000 ml 2016

Ročník:   2016
Oblast | podoblast:  Bordeaux | MEDOC, CRU BOURGEOIS
Klasifikace:   Cru Bourgeois | Haut-Médoc.
Odrůdy:   55 % Merlot, 40 % Cabernet Sauvignon, 5 % Petit Verdot
Obsah alkoholu:   13 %
Objem:   3 l
Nejlepší k pití:   2022 - 2030

Château Liversan je víno, které téměř nikdy nezklame. Kdy jindy než ve vynikajícím ročníku může být podobné víno vynikající? Liversan 2016 nabízí jemnou ovocnou koncentraci s lehkým minerálním akcentem v charakteru. Doušek má skvělou zralost, v chuti je cítit černým rybíz a ostružiny, doušek má ideální kyselost, navíc patro pak pohladí střídmý alkohol a velice něžné taniny, které vytvářejí výtečnou harmonií.

- Půda složená z jemného štěrku na křídovém podloží z vápence je optimální pro zdejší Merlot i Cabernety. Vínu dodává nejen zvláštní minerální nádech, ale v suchým klimatických podmínkách, jaké panovaly v roce 2016, je tato půda schopná se předzásobit dostatečnou zásobou vody. - Prvním rokem konzultuje známý Stéphane Derenoncourt, který u Liversanu zachoval starý klasický styl. Víno se navíc může pochlubit vynikajícím potenciálem zrání. Liversan je jako obvykle - prostě skvělé víno za skvělou cenu!

Založeno: 18. století
Rozloha vinic: 51 ha
Půda: Tenká vrstva štěrku na křídovitém podloží

James SUCKLING: 91-92/100
Decanter MAG (Jane Anson): 90/100
A. KALINA (topvino.cz): 89-91/100

CENA:    2 295 Kč

1 ks skladem
Facebook profil Topvíno
Topvíno.cz

Vítejte na Topvíno.cz

Prosím potvrďte nám, že Vám již bylo 18 let.

Z důvodu legislativy platné v České republice je ověření věku nutností pro přístup na webové stránky nabízející alkoholické produkty.