Delamain

Maison DELAMAIN

Společnosti Delamain, jejíž historie sahá až do poloviny 18. století, byla založena v roce 1762 Jamesem Delamainem, irským protestantem, který měl dlouholeté rodinné vazby na francouzskou oblast Cognac. Zmínky o prvních členech tohoto významného a úspěšného klanu původních výrobců koňaku můžeme ale najít přibližně ještě o sto padesát let dříve.

- Nicolas Delamain přijel do Londýna v roce 1625. Byl pověřen vedením doprovodu princezny Henrietty Marie (Bourbonské), nevěsty anglického krále Karla I. O čtrnáct let později byl pasován na rytíře, usídlil se v Irsku a stal se protestantským statkářem.

- Henry Delamain z další odnože rodiny Delamainů byl v Dublinu hrnčířem. Jako první používal při vypalování delftské keramiky uhlí, za což byl parlamentem odměněn částkou 100 liber. Dokonce byla na jeho památku vydána i poštovní známka.

- Henryho synovec James Delamain, syn konstábla na dublinském hradě, se roku 1759 vrátil do kraje svých předků a začal obchodovat s koňakem. O tři roky později se stal partnerem svého tchána Isaaca Ransona. Sídlili v Jarnacu a vyváželi koňak do Holandska a Irska. Tento rok, tedy rok ..
zobrazit více  ↓

Filtrovat:     » žhavé novinky «  ×  zrušit filtr


láhev Delamain  Pale & Dry

Delamain Pale & Dry

Cena:  1 995 Kč

láhev Delamain  Vesper

Delamain Vesper

Cena:  3 295 Kč

láhev Delamain Extra Grande Champagne

Delamain Extra Grande Champagne

Cena:  7 395 Kč

láhev Delamain L Aigle de Delamain

Delamain L Aigle de Delamain

Cena:  3 495 Kč

Dočasně vyprodánoFacebook profil Topvíno