AKTUALITY
Château La Tour Haut Brion 1997 (Bordeaux, Pessac Léognan)

Château La Tour Haut Brion 1997 (Bordeaux, Pessac Léognan)

10. 2. 2020

"Je to staré, je to zralé, je to navýsost lahodné!"

Více...

ADNAMS Cider

ADNAMS Cider

7. 1. 2020

"Wild Wave English Cider"

Více...

» více aktualit

VIDEO

GRAND CORBIN DESPAGNE 2001ADNAMS Wild Wave Cider» další videa

Aktuality / komentáře

Cissac - skvěle pitelná vína za slušnou cenu!

Cissac 2016 / Lamothe Cissac 2016 16. 10. 2019

Víno z okolí vesničky Cissac má svoje kouzlo snad v každém ročníku.

CISSAC 2016 je stabilní víno vytvořené v klasickém černo-rybízovém charakteru. Chuť stojící na dokonale zralém a dlouhověkém Cabernet Sauvignonu (téměř 60 %), vykazuje výjimečnou ovocnost s trochou pikantního koření, optimální kyselost, ultra hedvábné taniny a vynikající rovnováhu. Skvělá chuťová intenzita, vynikající harmonie, navíc díky skvělé konfiguraci - ovocnost, kyselost, taniny, alkohol také zajímavě dlouhověké. Spíše nižší výnos (40 hl/ha) potvrzuje, že na Cissacu šli jako obvykle za svým vysokým standardem!
http://www.topvino.cz/francouzske-vino/bordeaux/medoc-cru-bourgeois/cissac/ze4-no282.html

LAMOTHE CISSAC 2016 bylo letos pro nás velkým překvapením. Tohle malé rodinné vinařství, jehož vinice se sice nacházejí v apelaci Haut-Médoc, ale téměř na hraničních čarách apelací Saint-Estéphe a Pauillac, vyrobilo víno vynikající kvality (však také odtud pocházející víno má v sobě z obou těchto apelací od všeho trochu).

- Pokud tohle skvělé víno necháte chvilku provzdušnit, ze sklenice vystoupí široké spektrum vůní (černý rybíz, ostružiny, černé třešně, vanilka). Lehce nasládlá chuť se spoustou černého rybízu je vyladěna tóny měkkého koření a jemné vanilky. Z každého doušku je cítit dokonalá harmonie, přičemž taniny jsou hebké jako samet. Lamothe Cissac skvěle zraje, o čemž jsem se mohl přesvědčit u několika předchozích ročníků. A také u tohoto mladého vína očekávám, že během několika let se ještě více rozvine příjemná zemitost s lehkým nádechem kůže a kouře. Vzhledem k ceně nepochybně velice zajímavé víno!
http://www.topvino.cz/francouzske-vino/bordeaux/medoc-cru-bourgeois/lamothe-cissac/ze4-no1708.html

-AK

Facebook profil Topvíno