AKTUALITY
Zámecký pivovar Frýdlant

Zámecký pivovar Frýdlant

12. 8. 2020

"Albrecht Belgian Tripel 20"

Více...

DOMAINE DE PIGNAN

DOMAINE DE PIGNAN

5. 8. 2020

"Côtes du Rhône 2019"

Více...

» více aktualit

VIDEO

Domaine DE PIGNAN_ Châteauneuf du PapeJak se vyrábí portské» další videa

Aktuality / komentáře

Ch. Margaux, Pavillon Rouge, Pavillon Blanc, Pavie, Mouton Rothschild, Le Petit Mouton, Haut-Brion

21 - BORDEAUX EP 2018 - NEWSLETTER 12. 6. 2019

Dobrý den všem fanouškům vína z Bordeaux,

je nepochybné, že letošní kampaň EN PRIMEUR 2018 vstupuje do závěrečné fáze. Na trh jsou uvolňována nejslavnější vína Bordeaux. A přestože se říká, že nic není tak staré, jako zpráva z minulého dne, jen krátce zmíním, že včera pozdě odpoledne vstoupila na trh tři vynikající vína Château MARGAUX (Ch. Margaux, Pavillon Rouge, Pavillon Blanc).

Dnes brzy dopoledne pak vstoupilo na trh jedno z nejodolnějších vín celého Bordeaux, unikátní Château PAVIE (Saint-Emilion).

A zatímco víno Ch. Margaux zdobí harmonická elegance, Pavie je střižené v gladiátorském stylu - mimořádně silné, robustní a v této fázi ještě dost hrubé, s extra výraznými taniny, samozřejmě mimořádně dlouhověké!

Chvilku po Ch. PAVIE nastoupilo Château MOUTON ROTHSCHILD
- bezchybně koncentrované, plné, bohaté a v ústech příjemně kulaté, přesto s úžasnými taniny (dokonale zralé a pěkně zaoblené),

následované excelentní dvojkou LE PETIT DE MOUTON ROTHSCHILD
- mírně zvýšená cena je zapříčiněná nízkým objemem produkce/-45 % oproti 2017, což znamená, že Le Petit de Mouton Rothschild 2018 bude na trhu spíše vzácnost.

A pak další hvězda! Tentokrát z apelace Pessac-Léognan - Château HAUT-BRION
- svěží, dynamické víno s čistou a bezchybně strukturovanou hlubokou chutí, s výraznými taniny a obrovským potenciálem zrání

a jeho dvojka LE CLARENCE HAUT-BRION
- jemné víno s hebkou ovocnou koncentrací, něžnou kyselostí (pH 3,84) a sametovými taniny, ozvláštněné podmanivým minerálním akcentem, krásně pitelné již pár let od sklizně.

A protože dnes s nabídkami slavných vín snad ještě není konec, je pravděpodobné, že odpoledne vstoupí na trh několik dalších mimořádně zajímavých vín (třeba hvězdné Lafite Rothschild).

Více na našich webových stránkách v sekci EN PRIMEUR/Nabídka!

-A. Kalina
Mobil: 603 460 675

Facebook profil Topvíno