AKTUALITY
VIDEO

MIKKELLER» další videa

Aktuality / komentáře

Naskladnili jsme spoustu převážně belgických piv + několik zajímavých novinek!

NEWSLETTER - (Aktuality z TOPVINO.CZ / TOTALBEER) 6. 3. 2019

Při nedělní ochutnávce velmi dobrého vína Réserve de Léoville Barton 2006 (Bordeaux, St.-Julien) jsem zmínil, že tento týden nás čeká několik zajímavých událostí. Ta první se týkala vín z Bordeaux, která jste u nás zakoupili v kampani BRDX EP 2016 (expedice těchto vín se právě rozbíhá). Nicméně rád bych vám nabídl pokračování.

Právě jsme uvolnili na trh velké množství převážně belgických piv (výjimky potvrzují pravidlo). A to nejen co se týče samotného množství, ale také rozšíření sortimentu.

Rád bych vám nabídl k ochutnání nová piva pivovarů BOON, PREARIS, ´T VERZET, TILQUIN (Belgie), BOULEVARD (USA), žhavou novinku - trapistické pivo TYNT MEADOW (Anglie), a také nové pivo holandských trapistů ZUNDERT Trappist 10.

Samozřejmě jsem neudržel na uzdě svoje večerní touhy, neboť v tomto ohledu nejsem nijak silný a prostřednictvím fantastického tmavého piva CHIMAY Grande Reserve Bleue Barrique Whisky 2018 jsem se duševně spojil s mnichy belgického kláštera CHIMAY.
http://www.topvino.cz/pivo/trapisticke-pivo/chimay/chimay-grande-reserve-blauw-barrique-whisky-2018/de1-wi1596.html

Na známém pivním serveru ratebeer.com hodnotilo toto pivo prozatím pouze 55 pivních nadšenců (jedná se o absolutní novinku), přičemž získalo průměrné hodnocení 100/100!
https://www.ratebeer.com/beer/chimay-grande-reserve-vieillie-en-barriques-2018-whisky-edition/598750/

Já se určitě nemohu rovnat s podobnými nadšenci, ale já bych těch 100/100 dal taky. A i přes jeho relativně vyšší cenu, neboť mniši z Chimay jej vaří jako vzácný sezónní speciál, přesto stojí za to jej alespoň jednou za život ochutnat! Problém může nastat, když si na jeho podmanivou chuť zvyknete.

A tak zatímco v pondělním newsletteru jsem doufal, že vás svými tipy příjemně infikuji, včera, po ochutnávce dvou unikátních, ale mimořádně silných piv (obě 10,5 % ABV) zrajících v sudech po whisky (to druhé bylo vynikající GULDEN DRAAK BREWMASTER 2018 Matured In Whisky Cask),
http://www.topvino.cz/pivo/belgicke-pivo/gulden-draak/gulden-draak-brewmaster-2018/de1-wi1594.html

jsem se výše zmíněnou hédonistickou infúzí dobrovolně "omráčil" sám.

AK

Facebook profil Topvíno