AKTUALITY
CO TO JE EN PRIMEUR

CO TO JE EN PRIMEUR

14. 4. 2019

"Kampaň Bordeaux EN PRIMEUR 2018 začne v nejbližších dnech!"

Více...

MIKKELLER Brewery

MIKKELLER Brewery

14. 4. 2019

"Dovezli jsme z Dánska unikátní piva nezávislého pivovaru MIKKELLER!"

Více...

Château LA FRANCE

Château LA FRANCE

12. 3. 2019

"Skvělé víno klasifikace Bordeaux Superieur!"

Více...

17. 4. 2019

EN PRIMEUR 2018 - první nabídky! - Angélus, Carillon d´Angélus, Pindefleurs, La Fleur de Bouard a jedno bílé (Clos des Lunes)

» více aktualit

VIDEO

MIKKELLER» další videa

Aktuality / komentáře

Ch. CORBIN 2004, St.-EMILION - krásně zralé, hezky pitelné Bordeaux

NEWSLETTER 04/2018 19. 2. 2018

Dobrý den všem fanouškům vína z Bordeaux,

poslední dobou jsem ochutnal spoustu vín z Bordeaux a musím říct, všechna bych zařadil do rozmezí od velmi dobrých po vynikající. Nechci ale mluvit o štěstí, neboť vína z Bordeaux jsou prostě výjimečná. Samozřejmě ne všechna, ale ta nejlepší není těžké objevit. Zdá se, že i letos mně oblast Bordeaux bude házet pod nohy "jeden lepší klacek, než druhý".

Tentokrát jsem se ve svém obvyklém nedělním ochutnávání "vypořádal" s vínem Ch. CORBIN 2004. A proč právě Ch. Corbin? Minulý týden jsem ochutnal patnáct let staré víno Ch. Haut Bailly, které bylo vynikající a tak mě zajímalo, jak je tom podobně staré/"mladé" víno z jiné oblasti Bordeaux, takže moje volba padla na oblast St.-Emilion. Na výběr jsem měl spoustu vín ročníku 2004 (zvažoval jsem také neméně klasické Croix de Labrie 2004), ale nakonec jsem si vybral Corbin (Croix de Labrie "vyřeším" příště). Pamatuji si, že víno z Corbinu bývalo jemné a hedvábné, čekal jsem tedy, že v této "staré" verzi nebude jiné, a nebylo. V tomto vínu je spousta klasiky, optimální kyselost plus ultra jemné taniny, chuť je pěkně zaoblená, mírně nasládlá a harmonická. Corbin 2004 je skvělé víno, které pár let ještě určitě vydrží.

V současné době zde jako hlavní konzultant působí Jean-Philippe Fort, což je člověk z enologického týmu slavného Michela Rollanda. Dnešní víno je již trochu modernější, nicméně víno ročníku 2004 je stále ještě nádherná klasika. Tenhle styl mě opravdu baví, tohle klasické Bordeaux je prostě nezapomenutelné.

Říká se, že víno omlazuje - však taky proto se téměř každou noc z neděle na pondělí tak snažím. A pokud budu pít takhle dobrá vína, jako je CORBIN 2004, doufám, že v průběhu následujících let se jednoho rána probudím jako batole.

V případě, že tohle hedvábné víno máte také zájem ochutnat, více pak zde:
http://www.topvino.cz/vino/bordeaux/saint-emilion/corbin/corbin-2004/de1-wi150.html

Facebook profil Topvíno