AKTUALITY
VIDEO

DUCRU BEAUCAILLOU 2023KILCHOMAN Distillery» další videa

Aktuality / komentáře

Dovezli jsme z Burgundska!

67 / 2023 - NEWSLETTER Z TOPVINO.CZ 1. 12. 2023

Dobrý den,

rád bych vás informoval, že v průběhu minulého týdne jsme dovezli z Burgundska vynikající červená a bílá vína vinařství Jean Marc BOILLOT.

Vinařství Domaine Jean-Marc Boillot je postavené na letité rodinné historii. J. M. Boillot v minulosti pracoval na jednom velkém rodinném vinařství ve Volnay a následně u známého negociantského domu Olivier LEFLAIVE v Puligny-Montrachet.

Díky této směsi vinařských zkušeností a s podporou svého slavného dědy, známého burgundského vinaře Etienna Sauzeta, který mu přenechal několik hektarů rodinných vinic, se v roce 1984 rozhodl jít svojí vlastní cestou a ve vesničce Pommard založil svoje vlastní vinařství (bratrem Jean Marc Boillota je neméně známý burgundský vinař Henri Boillot).

Parcely Domaine J.M. Boillot se rozkládají na jílovitě-vápencové půdě v obcích apelace Côte de Beaune: Beaune, Pommard, Volnay, Meursault, Puligny-Montrachet a Chassagne-Montrachet. Vinice jsou situované na svazích, přičemž průměrné stáří keřů je 50 let.
https://www.topvino.cz/vino/bourgogne/jean-marc-boillot/ze2-no1826.html

-Adolf Kalina
Mobil: 603 460 675

Facebook profil Topvíno
Topvíno.cz

Vítejte na Topvíno.cz

Prosím potvrďte nám, že Vám již bylo 18 let.

Z důvodu legislativy platné v České republice je ověření věku nutností pro přístup na webové stránky nabízející alkoholické produkty.