Láhev vína NIEPOORT LBV 2015 + GBox 2015
 
Zpět «

NIEPOORT

NIEPOORT LBV 2015 + GBox 2015

Ročník:   2015
Oblast:  Porto e Douro
Klasifikace:   DOP Douro (Denominacao de Origem Protegida)
Odrůdy:  
Obsah alkoholu:   19,5 %
Objem:   0,75 l
Nejlepší k pití:   2020 - 2035

Niepoort LBV – majitel Dirk Niepoort říká, že tohle je nejspíš nejautentičtější víno ze všech jeho portských. Niepoort nazývá LBV „mladším bratrem“ ročníkového „Vintage Port“, protože původ hroznů a vinařské metody jsou podobné.

LBV (Late Bottled Vintage) pochází z jediné sklizně, stejně jako Vintage, navíc z vinic s nízkou produkcí z oblasti Cima Corgo v údolí Douro. Víno zraje ve velkých dubových kádích a dubových sudech ve sklepech ve Vila Nova de Gaia.

Je Niepoortovou tradicí lahvovat LBV čtyři roky po sklizni. Podle Dirka je lepší lahvovat tento port co nejdříve, aby čerstvost ovoce byla odhalena v době ochutnávání. Víno má intenzivní barvu a jedinečnou koncentraci ovoce, ale s vyzrálejším charakterem, za což vděčí dlouhému zrání ve dřevě. Chcete-li plně ocenit jeho vlastnosti, D. Niepoort doporučuje před podáváním dekantovat (víno není filtrované). Skvělé s máslovými sýry, nivou nebo dezerty z tmavé čokolády, anebo zkuste pořádný pepřový steak!

Založeno: 1842

CENA:    575 Kč

Dočasně vyprodáno

 0 ks skladem
Facebook profil Topvíno
Topvíno.cz

Vítejte na Topvíno.cz

Prosím potvrďte nám, že Vám již bylo 18 let.

Z důvodu legislativy platné v České republice je ověření věku nutností pro přístup na webové stránky nabízející alkoholické produkty.