VÍNO
Nalezeno vín: 9 Tisk výběru/ceníku
 
Zpět «

Fombrauge 2019

Ročník:   2019
Oblast | podoblast:  Bordeaux | SAINT EMILION
Klasifikace:   St. Emilion Grand Cru
Odrůdy:   90 % Merlot, 10 % Cabernet Franc
Obsah alkoholu:   14,2 %
Objem:   0,75 l
Nejlepší k pití:   2023 - 2030

Historie Château Fombrauge sahá až do 16. století, díky čemuž je jedním z nejstarších chateau v oblasti Saint-Emilion. Krásný venkovský statek ze 17. století byl původně městský kartuziánský klášter. Prvním vlastníkem panství byl v roce 1466 Jacques de Canolle, později usedlost patřila rodině Dumas de Fombrauge. Tato rodina pak v 18. století založila vinařství Château Fombrauge.

Ch. Fombrauge - majitel Bernard Magrez (vlastní také slavné Ch. Pape Clement a známá chateaux jako např. La Tour Carnet, Les Grands Chenes či Clos Haut Peyraguey) vyrábí rok co rok vynikající víno v krásně pitelném moderním stylu. Chuť tohoto vína je obvykle příjemně šťavnatá a bujná, plná tmavého ovoce (rybíz, švestky, ostružiny, borůvky), ozvláštněná nepatrně zemitými podtóny s nádechem kůže a koření. Doušek má pěknou hloubku a čistotu. Známý konzultant Michel Rolland vyladil toto skvělé víno v rafinované moderní dílo, pitelné relativně brzy, avšak s dlouhodobým potenciálem zrání.

Založeno: 16. století
Rozloha vinic: 58 ha
Půda: Jílovitě-vápencová, vápenec v podloží
Délka zrání v dubových sudech: 18 měsíců

James SUCKLING: 92-93/100

CENA:    995 Kč

Dočasně vyprodáno

 0 ks skladem
Facebook profil Topvíno
Topvíno.cz

Vítejte na Topvíno.cz

Prosím potvrďte nám, že Vám již bylo 18 let.

Z důvodu legislativy platné v České republice je ověření věku nutností pro přístup na webové stránky nabízející alkoholické produkty.