Zpět «

Chateau Lamothe Cissac

Lamothe Cissac_ Double Magnum 3000 ml 2016

Ročník:   2016
Oblast | podoblast:  Bordeaux | MEDOC, CRU BOURGEOIS
Klasifikace:   Cru Bourgeois | Haut-Médoc.
Odrůdy:   58 % Cab. Sauv., 35 % Merlot, 5 % P. Verdot, 2 % Cab. Franc
Obsah alkoholu:   13,5 %
Objem:   3 l
Nejlepší k pití:   2020 - 2028

LAMOTHE CISSAC 2016 bylo letos pro nás velkým překvapením. Tohle malé rodinné vinařství, jehož vinice se sice nacházejí v apelaci Haut-Médoc, ale téměř na hraničních čarách apelací Saint-Estéphe a Pauillac, vyrobilo víno vynikající kvality (však také odtud pocházející víno má v sobě z obou těchto apelací od všeho trochu).

Pokud tohle skvělé víno necháte chvilku provzdušnit, ze sklenice vystoupí široké spektrum vůní (černý rybíz, ostružiny, černé třešně, vanilka). Lehce nasládlá chuť se spoustou černého rybízu je vyladěna tóny měkkého koření a jemné vanilky. Z každého doušku je cítit dokonalá harmonie, přičemž taniny jsou hebké jako samet. Lamothe Cissac skvěle zraje, o čemž jsem se mohl přesvědčit u několika předchozích ročníků. A také u tohoto mladého vína očekávám, že během několika let se ještě více rozvine příjemná zemitost s lehkým nádechem kůže a kouře. Vzhledem k ceně nepochybně velice zajímavé víno!

Založeno: 14. století
Rozloha vinic: 33 ha
Půda: Štěrk s jílem, jíl s vápencem
Výnos: 46 hl / ha
Délka zrání v dubových sudech: 12 měsíců

A. KALINA (topvino.cz): 89+/100

CENA:    2 295 Kč

1 ks skladem
Facebook profil Topvíno
Topvíno.cz

Vítejte na Topvíno.cz

Prosím potvrďte nám, že Vám již bylo 18 let.

Z důvodu legislativy platné v České republice je ověření věku nutností pro přístup na webové stránky nabízející alkoholické produkty.