Láhev vína Pontac Lynch 2018
 
Zpět «

Pontac Lynch 2018

Ročník:   2018
Oblast | podoblast:  Bordeaux | MARGAUX
Klasifikace:   Margaux | Cru Bourgeois
Odrůdy:   45 % Merlot, 45 % Cabernet Sauvignon, 5 % Cabernet Franc, 5 % Petit Verdot
Obsah alkoholu:   13,5 %
Objem:   0,75 l
Nejlepší k pití:   2023 - 2033

Château Pontac Lynch má skvělou polohu. Nádherná svahovitá vinice je obklopena vinicemi třech nejslavnějších chateaux apelace Margaux. Odshora přistupuje vinice Ch. Palmer, nalevo je vinice Ch. D´Issan a napravo pak přes ani ne čtyřmetrovou silnici se napojuje vinice Ch. Margaux. Úžasná poloha a také vynikající půda. Kvalita technologií je pochopitelně nesrovnatelná, nicméně tady se víno laská hezky postaru, v klasickém tradičním stylu typickém pro oblast Margaux. Původní majitelka Marie Ch. Bondon (po její smrti vede chateau její sestra) byla ortodoxní vyznavačkou spíše jemného a něžného klasického ovocitého stylu, který je nejvíce typický pro oblast Margaux.

Pontac Lynch 2018 je voňavé víno s něžnou ovocnou koncentrací (třetina vína zraje ve velkých amforách) a nádhernou střední chutí vyladěnou zralými a jemnými tříslovinami (typické víno z Margaux). Kvalita tohoto vína ale vzhledem k výše uvedenému není překvapivá. Pontac Lynch je prostě skvělé víno za zaplatitelnou cenu!. Nicméně otázkou je, jak dlouho to vydrží, než tato vinice padne do rukou jednoho z trojlístku Palmer, D´Issan, Margaux?

Založeno: 18. století
Rozloha vinic: 7,7 ha
Stáří keřů: 35 let
Půda: Štěrk, písek, jíl s vápencem
Roční produkce: 14 200 lahví
Délka zrání v dubových sudech: 12 měsíců

A. KALINA (topvino.cz): 91-93+/100

CENA:    995 Kč

Dočasně vyprodáno

 0 ks skladem
Facebook profil Topvíno
Topvíno.cz

Vítejte na Topvíno.cz

Prosím potvrďte nám, že Vám již bylo 18 let.

Z důvodu legislativy platné v České republice je ověření věku nutností pro přístup na webové stránky nabízející alkoholické produkty.