Láhev vína Pontac Lynch 2017
 
Zpět «

Pontac Lynch 2017

Ročník:   2017
Oblast | podoblast:  Bordeaux | MARGAUX
Klasifikace:   Margaux | Cru Bourgeois
Odrůdy:   45 % Merlot, 45 % Cab. Sauvignon, 5 % Cab. Franc, 5 % Petit Verdot
Obsah alkoholu:   13 %
Objem:   0,75 l
Nejlepší k pití:   2021 - 2029

Château Pontac Lynch má skvělou polohu. Nádherná svahovitá vinice je obklopena vinicemi dvou nejslavnějších chateaux apelace Margaux. Odshora přistupuje vinice Château Palmer, napravo od vinic Palmeru pak přes ani ne čtyřmetrovou silnici se napojuje hlavní vinice Château Margaux. Úžasná poloha a také vynikající půda. Kvalita technologií je pochopitelně nesrovnatelná, nicméně tady se víno laská hezky postaru, v klasickém tradičním stylu typickém pro oblast Margaux. Původní majitelka Marie Ch. Bondon (po její smrti chateau vede její sestra) byla ortodoxní vyznavačkou spíše jemného a něžného klasického ovocitého stylu, typického pro oblast Margaux.

PONTAC LYNCH 2017 se přiklání spíše k ovocitému charakteru než dubovému, což je důsledek volby betonových tanků při fermentaci a následně nepříliš dlouhého zrání v dubových sudech. Jedinečná harmonie prochází vínem, od dna až po hrdlo. Pontac Lynch 2017 je tmavé víno, uprostřed téměř černé, s vůní černého rybízu, ostružin a mírně také koření. Na patře je víno dokonale zralé, s hlubokou chutí a nápadně zralými tříslovinami. Klasicky orientované a nesmírně elegantní!

Založeno: 18. století
Rozloha vinic: 10 ha
Stáří keřů: 35 let
Půda: Štěrk, písek, jíl s vápencem
Délka zrání v dubových sudech: 12 měsíců

A. KALINA (topvino.cz): 91-93/100

CENA:    825 Kč

Dočasně vyprodáno

 0 ks skladem
Facebook profil Topvíno
Topvíno.cz

Vítejte na Topvíno.cz

Prosím potvrďte nám, že Vám již bylo 18 let.

Z důvodu legislativy platné v České republice je ověření věku nutností pro přístup na webové stránky nabízející alkoholické produkty.