Láhev vína Pontac Lynch 2016
 
Zpět «

Pontac Lynch 2016

Ročník:   2016
Oblast | podoblast:  Bordeaux | MARGAUX
Klasifikace:   Margaux | Cru Bourgeois
Odrůdy:   40 % Merlot, 40 % Cab. Sauvignon, 10 % Cab. Franc, 10 % Petit Verdot
Obsah alkoholu:   13 %
Objem:   0,75 l
Nejlepší k pití:   2020 - 2028

Château Pontac Lynch má skvělou polohu. Mírně svahovitá vinice je obklopena vinicemi dvou nejslavnějších chateaux apelace Margaux (Ch. Palmer a Ch. Margaux). Kvalita technologií je pochopitelně nesrovnatelná, nicméně majitelka madamme Bondon svoje víno laskala hezky postaru, v klasickém tradičním stylu typickém pro oblast Margaux, ze kterého nehodlala ustoupit. Bohužel loni zemřela. Château Pontac Lynch převzala sestra paní Bondonové a výrobu nechala pod kontrolou stejného týmu, který víno z Pontac Lynch vyráběl doposud (Borie-Manoux, mj. majitel Ch. Batailley).

PONTAC LYNCH 2016 má jemnou vůni lesních plodů a charakter spíše ovoce než dub, což je důsledek volby klasických betonových tanků při fermentaci a následně nepříliš dlouhého zrání v dubových sudech. Marie Ch. Bondon byla ortodoxní vyznavačkou spíše jemného a něžného klasického ovocitého stylu, typického pro oblast Margaux, a přesně takové je i tohle víno. Hebká chuť má mimořádnou hloubku, doušek je mírné nasládlý a dokonale harmonický, něžné taniny dodávají chuti sametový pocit v ústech!

Založeno: 18. století
Rozloha vinic: 7,7 ha
Stáří keřů: 35 let
Půda: Štěrk, písek, jíl s vápencem
Délka zrání v dubových sudech: 12 měsíců

James Suckling: 90/100
A. KALINA (topvino.cz): 92+/100

CENA:    895 Kč

Dočasně vyprodáno

 0 ks skladem
Facebook profil Topvíno
Topvíno.cz

Vítejte na Topvíno.cz

Prosím potvrďte nám, že Vám již bylo 18 let.

Z důvodu legislativy platné v České republice je ověření věku nutností pro přístup na webové stránky nabízející alkoholické produkty.