Láhev vína "Y" d´ Yquem BLANC 2000
 
Zpět «

Chateau Yquem [d´]

"Y" d´ Yquem BLANC 2000

Ročník:   2000
Oblast | podoblast:  Bordeaux | BORDEAUX BLANC, bílá vína
Klasifikace:   Bordeaux Superieur Blanc
Odrůdy:   80 % Semillon, 20 % Sauvignon Blanc
Obsah alkoholu:   13 %
Objem:   0,75 l
Nejlepší k pití:   2007 - 2022

Château d´YQUEM je nejuznávanější producent botrytických vín z Bordeaux (apelace Sauternes/klasifikace „Premier Cru Superieur Clasée“). Avšak tentokrát bych vám rád nabídl k ochutnání jejich klasické suché bílé víno, které se vyrábí pouze jako doplňující produkt ve významných ročnících.

Château d´YQUEM Blanc 2000 vykazuje dokonalou chuť, kterou jsem si nedovedl ani představit. Tohle dvacet let staré suché bílé víno (byť vyrobené výjimečným vinařským domem), ano čtete dobře, dvacet let staré klasické suché bílé víno je absolutní vrchol potenciálu vinic a výjimečného vinařského umění.

Tohle víno, jehož chuť nemá žádné limity, dokonale obstálo ve zkoušce času. Ch. d´YQUEM tímto vínem nastavuje úplně jiná pravidla. V chuti není patrná téměř žádná kyselost, tedy žádná dráždivá kyselost, dokonce je zde cítit jemná medová sladkost, ale hlavně pak spousta a spousta dubového dřeva (však také proto má takovou trvanlivost). Chuť je plná a neuvěřitelně komplexní a hedvábně hebká. Pokud tedy zatoužíte po seznámení se skutečným vrcholem kvality, elegance a noblesy, zde je příležitost.

Rozloha vinic: 102 ha
Stáří keřů: 33 let
Roční produkce: 110 000 lahví

A. KALINA (tovino.cz): 100/100 (01-2020)

CENA:  5 495 Kč  4 946 Kč

Dočasně vyprodáno

 0 ks skladem
Facebook profil Topvíno
Topvíno.cz

Vítejte na Topvíno.cz

Prosím potvrďte nám, že Vám již bylo 18 let.

Z důvodu legislativy platné v České republice je ověření věku nutností pro přístup na webové stránky nabízející alkoholické produkty.