Láhev vína Marjosse BLANC 2019
 
Zpět «

Chateau Marjosse

Marjosse BLANC 2019

Ročník:   2019
Oblast | podoblast:  Bordeaux | BORDEAUX BLANC, bílá vína
Klasifikace:   AOC Entre Deux Mers
Odrůdy:   45 % Sauv. Blanc, 30 % Semillon, 20 % Sauv. Gris, 5 % Muscadelle
Obsah alkoholu:   13 %
Objem:   0,75 l
Nejlepší k pití:   2021 - 2024

Château Marjosse je vlastní značka známého bordeauxského vinaře a mága Pierra Lurtona, mj. generálního manažera na dvou slavných „Premier Grand Cru Classé“ - Ch. Cheval Blanc (Saint-Emilion) a Ch. d´Yquem (Sauternes). Pierre Lurton tuto úžasnou vinici, která se nachází v apelaci Entre-Deux-Mers, zakoupil a zároveň po důkladné renovaci provozuje od roku 1991. Kdo jiný by měl nejlépe vědět, jak zhodnotit tento báječný terroir, aby vyrobil příjemné, měkké a velmi čerstvé víno?

Château Marjosse Blanc 2019 je směs složená z odrůd Sauvignon Blanc (45 %), Sémillon (30 %), Sauvignon Gris (20 %) a Muscadelle (5 %). A stejně jako v ročníku 2018 i tentokrát se každý druh hroznů sklízel a vinifikoval odděleně, což dodalo větší kontrolu nad konečnou směsí. Ch. Marjosse 2019 Blanc vykazuje příjemnou vůni a chuť tropického ovoce (citrusy, ananas). V ročníku, kde bílá vína vykazují vynikající kvalitu, se tohle snadno zaplatitelné víno určitě „neztratí“.

Rozloha vinic: 12 ha
Stáří keřů: 20 let
Půda: Jílovitě-vápencová

.
.

CENA:    295 Kč

Dočasně vyprodáno

 0 ks skladem
Facebook profil Topvíno
Topvíno.cz

Vítejte na Topvíno.cz

Prosím potvrďte nám, že Vám již bylo 18 let.

Z důvodu legislativy platné v České republice je ověření věku nutností pro přístup na webové stránky nabízející alkoholické produkty.