láhev  DUVEL Tripel Hop Cashmere 2022
Hodnocení:  ratebeer.com
Zpět «

DUVEL Tripel Hop Cashmere 2022

Výrobce:   DUVEL-MOORTGAT Brouwerij
Oblast:   Belgie
Styl:   Belgian IPA
Alkohol:   9,5 %
          Minimální trvanlivost:  03-2025
Objem:   330 ml

Piva DUVEL se tradičně vaří ze dvou odrůd chmelu (Saaz Saaz, Styrian Golding), avšak Duvel Tripel Hop se vaří ze třech odrůd chmelu. Třetí odrůda, která se každý rok mění, se pak ještě používá pro chmelení za studena (Dry Hopping). Použitím tří místo dvou chmelů pivo získá rozmanitější chmelové aroma a zvýšenou hořkost. Pro rok 2020 sládci pivovaru Duvel-Moortgat vybrali jako třetí chmelovou odrůdu americký chmel Cashmere.

Duvel Tripel Hop Cashmere 2020 je svrchně kvašené pivo s mohutnou dlouhotrvající pěnou, parádní karbonací a citrusově-chmelovou vůní a chutí. Nádhernou chmelovou hořkost doplňují z chmele pocházející tóny citrusů, broskví a borovicové pryskyřice. Duvel je jeden z největších belgických pivovarů, přesto u svých piv dokáže udržet mimořádně vysokou kvalitu. Tripel Hop s "primabalerínou" jménem Cashmere vykazuje výjimečnou ovocnou svěžest a zároveň lahodnou chmelovou hořkost. Vynikající chuť!

„Cashmere“ je chmel, který vznikl křížením něžného chmelu „Cascade“ se samčí nadřazeností chmelu „Northern Brewer“. Pivní someliéři nazývají odrůdu Cashmere „vycházející hvězdou“, která je ve světě piva velmi vyhledávaným nováčkem! 

CENA:   79 Kč

skladem
Facebook profil Topvíno
Topvíno.cz

Vítejte na Topvíno.cz

Prosím potvrďte nám, že Vám již bylo 18 let.

Z důvodu legislativy platné v České republice je ověření věku nutností pro přístup na webové stránky nabízející alkoholické produkty.