láhev  ANCHOR Steam Beer
Zpět «

ANCHOR Steam Beer

Výrobce:   ANCHOR Brewing Company
Oblast:   USA
Styl:   APA (American Pale ALE)
- hořkost:   6
6 / 10

- sladkost:   4
4 / 10

- tělo / plnost:   8
8 / 10

- celkový dojem:   8
8 / 10

Alkohol:   4,8 %
          Minimální trvanlivost:  10-2020
Objem:   355 ml

Anchor Steam Beer je osobité pivo, vytvořené unikátním způsobem výroby. Hlavní princip tvoří směs světlých a karamelových sladů (ječných), fermentace s ležákovými kvasnicemi za vyšších teplot používaných při výrobě piva typu ALE v mělkých otevřených kádích a jemná karbonizace v našich sklepích zcela přírodním procesem, který se nazývá „kräusening“.

Zvláštní jméno Anchor Steam pochází z 19. století. Steam – pára se tehdy říkalo každému pivu vařenému na západním pobřeží Spojených států – za primitivních podmínek a bez použití ledu. I když úplný původ jména je zahalen tajemstvím, nejspíš se váže k původní praxi vaření piva na střechách domů v chladném počasí. Namísto ledu zchladil kvasící pivo mlžný noční vzduch, čímž se nad otevřenými teplými káděmi tvořila pára.

Steam Beer je skvělé pivo vytvořené pouze z jednoho druhu chmele (Northern Brewer), optimálně sladové, se středně plnou, chmelově hořkou chutí „vyladěnou“ lehkým nádechem broskví a karamelu. Ačkoli se jedná o svrchně kvašené ALE, v lecčems připomíná špičkový ležák. Toto pivo reprezentuje základ americké tradice vaření piva od roku 1896, navíc krásně se pije. 

CENA:   64 Kč

Vyprodáno

 0 ks skladem
Facebook profil Topvíno