AKTUALITY
VIDEO

DUCRU BEAUCAILLOU 2023KILCHOMAN Distillery» další videa

Aktuality / komentáře

JEDEN Z PRVNÍCH KOMENTÁŘŮ K NOVÉMU ROČNÍKU BORDEAUX 2023 VYDALO ZNÁMÉ CH. SMITH HAUT-LAFITTE!

63 / 2023 - NEWSLETTER Z TOPVINO.CZ 6. 11. 2023

V Bordeaux je krátce po sklizni, a tak je celkem pochopitelné, že především na serverech zabývajících se vínem se začnou objevovat první komentáře týkající se sezóny 2023.

A tak i my nabízíme krátký popis průběhu sezóny s výhledem na předpokládanou kvalitu vína r. 2023 z pohledu hlavního vinaře a technického ředitele Fabiena Teitgena (Ch. Smith Haut-Lafitte / apelace Pessac-Leognan), který najdete v překladu na našich webových stránkách v sekci EN PRIMEUR / Aktuality 2023.

A jelikož také pokračujeme v ochutnávání nových vín ročníku 2020, dovolte mi nabídnout vám ochutnávku velmi dobrého vína pocházejícího z apelace Haut-Médoc. Jedná se o Ch. La Lauzette Declercq 2020.

Na hranici mezi apelacemi Médoc-Listrac a Haut-Médoc "mimo dosah civilizace" v blízkosti lesa s potůčkem u cesty se nachází místo, kde si člověk připadá, jako by dýchal čistý kyslík. Majitel Frans Roskam společně s americkou manželkou Liz zde vlastní venkovskou usedlost s přilehlou vinicí o rozloze 12,5 hektaru, z níž pochází víno vytvořené v typickém klasickém stylu (navíc se zajímavým poměrem kvalita vs. cena).

* La Lauzette Declercq 2019 - dominantním rysem chuti je dokonalá zralost (přirozená ovocná nasládlost) a hedvábná harmonie….

* La Lauzette Declercq 2020 – v charakteru černý rybíz, ostružiny a třešně v čokoládě, svěží ideální neagresivní kyselost (pH 3,70) a distingované třísloviny (IPT 65). Zralé a výrazné, přesto již teď skvěle pitelné!
https://www.topvino.cz/vino/bordeaux/medoc-cru-bourgeois/la-lauzette-declercq/ze4-no1317.html

-Adolf KALINA
Mobil: 603 460 675
http://www.topvino.cz

Facebook profil Topvíno
Topvíno.cz

Vítejte na Topvíno.cz

Prosím potvrďte nám, že Vám již bylo 18 let.

Z důvodu legislativy platné v České republice je ověření věku nutností pro přístup na webové stránky nabízející alkoholické produkty.