AKTUALITY
VIDEO

DUCRU BEAUCAILLOU 2023KILCHOMAN Distillery» další videa

Aktuality / komentáře

Ch. La Lauzette Declercq (kouzlo francouzského venkova)

11 / 2023 - NEWSLETTER Z TOPVINO.CZ: 16. 4. 2023

Dobrý den,

rád bych vás informoval, že přesně za týden začínají v Bordeaux ochutnávky mladých vín (primeurs) nového ročníku 2022. A to znamená, že kampaň EN PRIMEUR Bordeaux 2022 je takříkajíc přede dveřmi. Však také již první vína nového ročníku 2022 najdete v naší EN PRIMEUR nabídce.

Nicméně navzdory brzkému návalu vín dle prvních ohlasů samotných vinařů ale i světových vinných kritiků, kteří unisono hodnotí ročník 2022 jako vynikající, rád bych vám představil jedno velmi dobře chutnající skromné víno ročníku 2019.

* Na hranici mezi apelacemi Médoc-Listrac a Haut-Médoc mimo dosah civilizace v blízkosti lesa s potůčkem u cesty se nachází místo, kde si člověk připadá, jako by dýchal čistý kyslík.

Majitel Holanďan Frans Roskam společně s americkou manželkou Liz (spoluvlastní také saint-emilionské Ch. Cantenac) zde vlastní venkovskou usedlost s přilehlou vinicí o rozloze 12,5 hektaru, jejíž půda je složená z garonnského štěrku a jílu. Tenhle nenápadný chlápek zde vyrábí neskutečně lahodné víno stylem zaměřené na tradiční starosvětskou klasiku (tenhle styl už snad starší být ani nemůže).

La Lauzette Declecq 2019 je víno, v jehož vůni a chuti dominují tóny černého rybízu a třešní v čokoládě, to vše s švestkově-vanilkovými podtóny v dochuti. Avšak dominantním rysem chuti je sametová dokonalá zralost (lahodná nasládlost), která prostupuje patrem od prvního do posledního doušku. Extrémně jemné taniny a něžná svěží kyselost pak dodávají chuti téměř magickou pitelnost. Tohle je ideální víno pro jakékoli společenské popíjení, navíc za cenu, která je rozhodně nižší, než jeho kvalita!
https://www.topvino.cz/vino/bordeaux/medoc-cru-bourgeois/la-lauzette-declercq/ze4-no1317.html

-Adolf KALINA
Mobil: 603 460 675

Facebook profil Topvíno
Topvíno.cz

Vítejte na Topvíno.cz

Prosím potvrďte nám, že Vám již bylo 18 let.

Z důvodu legislativy platné v České republice je ověření věku nutností pro přístup na webové stránky nabízející alkoholické produkty.