AKTUALITY
VIDEO

DUCRU BEAUCAILLOU 2023KILCHOMAN Distillery» další videa

Aktuality / komentáře

37 / 2022 - NEWSLETTER Z TOPVINO.CZ:

Ch. CLARKE vs. Ch. DE LAMARQUE 20. 12. 2022

D.d.,

tohle byla další zajímavá předvánoční ochutnávka! Dokonce tak zajímavá, že ačkoli se každý rok poslední dva týdny před koncem roku snažím svoje newslettery trochu utlumit, u těchto vín jsem se rozhodl udělat výjimku. V případě Château CLARKE (Médoc-Listrac) se pak opět jedná o víno spojené se slavnou rodinou Rothschildů.

V jednom z posledních newsletterů jsem vám představil zajímavé víno za snadno zaplatitelnou cenu MOUTON CADET 2018, které pochází z vinařského domu BARON PHILIPPE DE ROTHSCHILD. Nicméně tentokrát bych vám rád představil další chuťovou perlu, avšak s vazbou k vinařského domu BARON EDMUND DE ROTHSCHILD.

Château CLARKE 2016 možná nepatří do kategorie „snadno zaplatitelná vína“, ale s přihlédnutím k jeho kvalitě je zřejmé, že tohle víno nepatří ani mezi vína, která by se nedala zaplatit. Po ochutnávce třech ročníků vín Ch. CLARKE (2012, 2016, 2018) jsem pochopil, proč vinařství BARON EDMUND DE ROTHSCHILD si v tak relativně krátké době (v průběhu posledních dvou let) u vás získalo takový zájem.
https://www.topvino.cz/vino/bordeaux/medoc-cru-bourgeois/clarke/ze4-no1735.html

A přidám další parádu, kterou jsme společně s víny Ch. CLARKE poslední víkend ochutnali. Jedná se o víno Château DE LAMARQUE 2017 (Haut-Médoc), které nás ohromilo de facto stejnou vynikající chuťovou kvalitou.

Sezóna 2017 nebyla stejně úspěšná pro všechna vinařství velkého Bordeaux. Rozdíly v kvalitě vín byly obrovské a někde se k výrobě vína nepoužila ani bobule (žádné víno se nevyrobilo). A tak jackpot bralo vinařství, které upřednostnilo kvalitu nad kvantitou a do svého vína použilo pouze hrozny nekompromisní kvality, kterých ale na mnoha vinařství zbyla jen hrstka.

Přesto bych vám rád jedno takové víno představil. Dokonalá zralost hroznů, komplexita a harmonie, to vše čiší z vína Ch. de Lamarque 2017. Klobouk dolů, tohle je velmi dobrá práce, která ale co se týče zisku, musela hodně bolet. Je nepochybné, že Ch. de Lamarque se vínem ročníku 2017 vzepřelo jakémukoli komerčnímu uvažování a vyrobilo víno, se kterým má smysl trávit třeba i samotný konec roku.
https://www.topvino.cz/vino/bordeaux/medoc-cru-bourgeois/lamarque-[de]/ze4-no1719.html

-Adolf KALINA
Mobil: 603 460 675

Facebook profil Topvíno
Topvíno.cz

Vítejte na Topvíno.cz

Prosím potvrďte nám, že Vám již bylo 18 let.

Z důvodu legislativy platné v České republice je ověření věku nutností pro přístup na webové stránky nabízející alkoholické produkty.