AKTUALITY
LA GRAVE A POMEROL 2003

LA GRAVE A POMEROL 2003

24. 1. 2023

"Vynikající červené víno z Pomerolu!"

Více...

» více aktualit

VIDEO

KILCHOMAN Distillery» další videa

Aktuality / komentáře

Bordeaux, St.-Emilion Grand Cru

Château LA FLEUR MORANGE 2010 4. 10. 2022

Velká škoda že mimořádné víno Château LA FLEUR MORANGE se již několik let neobjevuje v kampani EN PRIMEUR. Nicméně tento ročník jsme tenkrát nabízeli. Kdo z vás jej ve sklepě má - užijte si ho - je excelentní! Plná silná chuť s komplexní ovocnou koncentrací, stylem napůl tradicionalista napůl modernista, po dvanácti letech od sklizně absolutně dokonalé víno, navíc s dalším minimálně desetiletým potenciálem zrání!

Toto víno jsem dostal při jedné z návštěv tohoto malého „garážového“ vinařství někdy rok po ochutnávkách primeurs, to jsme se s majitelem vinařství setkali u něj na chateau vůbec poprvé. Pamatuji si, že tehdy mi kladl na srdce: „ochutnej to ne dřív, než za deset let“. A to jsem právě udělal (plus mínus nějaký ten rok navíc :).

Ch. LA FLEUR MORANGE jsem si ale nemusel poznamenávat jako víno, které v příští kampani EN PRIMEUR musím ohlídat, neboť to samozřejmě dělám každý rok! Doufám jen, že v následující kampani EP 2022 již bude opět nabízeno.

Samozřejmě k mání je také jejich nepříliš cenově náročné druhé víno „Mathilde de La Fleur Morange“ (za nabízenou cenu skutečně vynikající), nicméně jejich první víno pocházející z letité merlotové vinice je prostě absolutní špička mezi saint-emilionskými „garážisty“ (malými řemeslnými producenty fungujícími mezi bohatými predátory). A Ch. La Fleur Morange v garáži skutečně sídlí (viz. foto).

-AK

Facebook profil Topvíno