AKTUALITY
VIDEO

KILCHOMAN Distillery» další videa

Aktuality / komentáře

Další vyprodaná vína!

10 – EP 2021 / Bordeaux – NEWSLETTER Z TOPVINO.CZ 2. 6. 2022

Dobrý den,

kampaň EN PRIMEUR Bordeaux 2021 běží něco málo přes jeden měsíc a již zde máme několik dalších vyprodaných vín.

V úterý a také včera bylo uvolněno na trh spoustu zajímavých vín převážně z apelace Margaux, St.-Julien a Pauillac (vše vesměs vína s dominantní převahou Cabernet Sauvignonu), nicméně já bych vám rád představil jedno pozoruhodné víno z apelace Pessac-Léognan.

Château LARRIVET HAUT-BRION 2021 je směs postavená pouze na dvou odrůdách - Cabernet Sauvignon a Cabernet Franc tedy bez odrůdy Merlot (podle vyjádření z chateau Merlot údajně neměl kvalitu hodnou použití v hlavní směsi ). A tak kromě perfektní zralosti je zde také mimořádný potenciál dlouhověkosti. Toto víno jsem se rozhodl zmínit proto, protože díky neobvyklému složení odrůd a nízkému výnosu tedy o dost nižší produkci než obvykle (jen 27 hl / ha) se s největší pravděpodobností na EP trhu dlouho neohřeje.

A jako obvykle když je ten den uvolněno na trh nějaké zajímavé víno jsem ze svého sklepa vybral na ochutnávku víno sice stejného vinařství, ale staršího ročníku. A musím přiznat, že letité více než osmnáct let staré víno ročníku 2004 je prostě skvělé. LHB 2004 vykazuje třpytivou tmavě granátovou barvu a vůni tmavého ovoce s nádechem čokolády a tabáku. Téměř osmnáct let stará harmonická chuť je lehká jako vánek!

Na čtvrtek bylo ohlášeno vydání celé řady zajímavých vín počínaje Château Canon La Gaffeliere (St.-Emilion), Ch. Lagrange (St.-Julien) nebo Ch. Gazin (Pomerol) až po třeba Clos de L´Oratoire, dua z apelace Pessac-Léognan - Ch. Olivier a Ch. Carbonnieux anebo cca 35 km vzdáleného Ch. Prieure Lichine (apelace Margaux). Všechna tato vína jsou skvělá, ale neméně vynikající je také Ch. Vieille Cure (apelace Fronsac). Vína z Fronsacu ročníku 2021 jsou hodně jiná, tentokrát s jemnou ovocnou koncentrací a silnými tříslovinami.

- A protože u většiny vín uvádíme kromě krátkých popisů a technických listů (PDF) také hodnocení cca šesti až sedmi známých vlivných světových kritiků včetně našeho osobního, veškerá nově vydaná vína budeme zadávat jako obvykle postupně v průběhu dne.

P.S. Kompletní seznam dnes vydaných vín potažmo všech doposud vydaných vín najdete na našich webových stránkách v sekci EN PRIMEUR 2021.

-Adolf Kalina
Mobil: 603 460 675

Původní Ch. LHB a stavba s novými sklepy včetně technologie.

Facebook profil Topvíno