AKTUALITY
21. 4. 2022

"Co je EN PRIMEUR"

Více...

» více aktualit

VIDEO

Jak se vyrábí portské.Kasteel Anniversary Label» další videa

Aktuality / komentáře

POMEROL 2021, první nabídky!

03 - EP 2021 / Bordeaux – NEWSLETTER Z TOPVINO.CZ 17. 5. 2022

Dobrý den, všem fanouškům vína z Bordeaux,

vzhledem k právě probíhajícímu veletrhu Prowein 2022 bylo dost pravděpodobné, že v tuto dobu bude aktivita kampaně EN PRIMEUR mírně utlumená. Nestalo se.

Dnes dopoledne byla uvolněna na trh sestava několika zajímavých vín z apelace Pomerol (Ch. Hosanna, Ch. Latour-A-Pomerol, Ch. Bourgneuf, Ch. Plince), jedno neméně zajímavé víno z apelace Saint-Emilion (Ch. Pindefleurs) a dvě vynikající „Bordeaux Superieur“ z Fronsacu (Ch. Carlmagnus a Franc Magnus). Ch. Pindefleurs je pak zvlášť zajímavé z pohledu poměru kvalita vs. cena. A pokud do dnešní nabídky přidám ještě vína Bellefont Belcier, Tour St. Christophe a botrytické de Myrat (Sauternes-Barsac), která byla uvolněna na trh včera, je zřejmé, že za dnešní nabídku se vinaři z Bordeaux rozhodně nemusí stydět.

A protože někteří vinaři přirovnávají ročník 2021 ke klasickému ročníku 2001, nedalo mi to a jedno takové víno jsem si ve svém soukromém sklepě přichystal právě pro tuto příležitost. Po jeho ochutnávce musím říct, že pokud Château BOURGNEUF 2021, které právě dnes bylo uvolněno na trh bude po dvaceti letech zrání na lahvi podobně fantastické jako více než dvacetileté Ch. BOURGNEUF 2001, což je vzhledem k pokročilým technologiím dost pravděpodobné, nemám důvod si takové víno nepořídit do svého vlastního sklepa.

- Ch. Bourgneuf 2001 je dokonale zachovalá klasika s krásnou střední chutí, precizní nepoškozenou kyselinkou, velice jemnými tříslovinami a nižším obsahem alkoholu.
- Ch. Bourgneuf 2021 má krásně vyvinutou střední chuť s čistou ovocnou linkou, nepříliš agresivní, ale dostatečně svěží kyselinku a dominantní třísloviny. Navíc Ch. Bourgneuf spravuje vinařský dům J.P. Moueix (Trotanoy, Hosanna, La Fleur Petrus, Belair Monange, Latour A Pomerol, Plince, Pindefleurs apod.), tudíž je nepochybné, že o chuťovou kvalitu je zde velice dobře postaráno.

-Adolf Kalina
Mobil: 603 460 675

Facebook profil Topvíno