AKTUALITY
Château CROIX MOUTON 2019

Château CROIX MOUTON 2019

2. 11. 2022

"Chuť tohoto vína je jako pevně natažená pružina!"

Více...

Les Tourelles de Longueville 2009, Ch. Chatelet 2012

Les Tourelles de Longueville 2009, Ch. Chatelet 2012

16. 10. 2022

"Skvělá vína, na která se velice těžko zapomíná!"

Více...

4. 10. 2022

Château LA FLEUR MORANGE 2010 - Bordeaux, St.-Emilion Grand Cru

23. 9. 2022

Château MARJOSSE 2019 - Skvělé francouzské víno z Bordeaux za více než přátelskou cenu!

22. 9. 2022

Château BEAUMONT 2019 - Bordeaux, Haut-Médoc

20. 9. 2022

Château DASSAULT 2018 - Sázka na jistotu!

» více aktualit

VIDEO

KILCHOMAN Distillery» další videa

Aktuality / komentáře

Začala kampaň EN PRIMEUR Bordeaux 2021!

1 - EP 2021 / Bordeaux – NEWSLETTER Z TOPVINO.CZ 11. 5. 2022

D.d.,

rád bych vás informoval, že tento týden začala kampaň EN PRIMEUR BORDEAUX 2021.

Co znamená, když se řekne kampaň „EN PRIMEUR". Popis tohoto specifického způsobu obchodování s víny z Bordeaux najdete vlevo na naší domovské stránce.

Dále pak na našich webových stránkách v sekci EN PRIMEUR najdete můj první pohled na průběh sezony 2021 včetně popisu jednotlivých oblastí potažmo aktuální nabídku na přibližně 25 nových vín, která byla uvolněna na EP trh od začátku tohoto týdne. A protože se jedná o první newsletter zaměřený na letošní kampaň EP, rád bych vám představil alespoň několik vybraných vín.

Ch. BATAILLEY 2021 (Pauillac) - na Ch. Batailley udrželi na uzdě pevné nervy a vyrobili víno mimořádné kvality. Pozdní sklizeň Merlotu (7. října) potažmo kabernetů (15. října) je důsledkem projevené odvahy nepodlehnout nepřesným předpovědím počasí a počkat na co nejdokonalejší zralost hroznů. Batailley 2021 je vynikající víno v prvním kole kampaně nabízené za mimořádně přátelskou cenu, která ale rozhodně nebude takto jednoduše k mání. Nemám co dodat, tohle víno je prostě dost dobré!

Ch. DE MALLERET 2021 (Haut-Médoc) – nové moderní sklepy, slavný konzultant Stéphane Derenoncourt a hlavně pak excelentní víno, to jsou klíčové faktory, proč Ch. de Malleret (Haut-Médoc) v klasifikaci z roku 2020 postoupilo do nejvyšší třídy „Cru Bourgeois Exceptionnel“. A ačkoli jsem si ochutnávku excelentního vína ročníku 2015 ušetřil právě pro tuto příležitost, musím říct, že 2021 není vůbec o nic slabší. Objektivně vysloveno, tohle je skutečně skvělé víno.

Ch. CROIX MOUTON 2021 (Bordeaux Superieur) + další vína majitele J.P. Janoueixe (CROIX ST.-GEORGES, LA CONFESSION, SACRE COEUR). Croix Mouton 021 je pro mě chuťový etalon ideální nejen na začátek večera, ale i na jeho závěr. Hodně podařené víno a skvělý výkon nejen zdejší vinice, ale i majitele J.P. Janoueixe. Cena stejná jako loni, kvalita velice možná i lepší. FACTOR X: 10/10

Ch. BEAUMONT 2021 (Haut-Médoc) je jedno z nejpopulárnějších vín kategorie Cru Bourgeois na našem trhu a zároveň ideální víno pro každého, kdo se právě chystá na první zkušenost s víny z Bordeaux. Jedná se o dobře přístupné víno, jehož chuti nelze téměř každý rok cokoli vytknout. Velmi dobře pitelné již jako mladé, a to bez ohledu na jakýkoli ročník! Nicméně v tom právě nabízejícím se r. 2021 naprosto vynikající!

Ch. DU RETOUT 2021 (Haut-Médoc) je vynikající víno a pokud e rozhodnete jej někdy ochutnat, nejspíš vás dostane stejně jako mě, neboť i v tak obtížném ročníku jako byl 2021 je prostě maximálně povedené. Marco Balsimelli z týmu známého enologa Erica Boissenota vytvořil nádherné víno s úžasnou komplexní střední chutí plnou čistého ovoce, akurátně silnými taniny (IPT 71) a mimořádně jemnou a lahodnou kyselinkou (pH 3,79). Cena stejná jako loni, chuť parádní. FACTOR X (kvalita vs. cena): 10/10 (tady není co řešit).

Během celé kampaně, která pravděpodobně poběží maximálně do konce června, vás v přiložených PDF souborech budeme informovat o všem důležitém, co byste o vínech Bordeaux 2021 měli určitě vědět. Nabídneme vám detailní pohledy na jednotlivé apelace Bordeaux včetně popisů a hodnocení vín ročníku 2021. A samozřejmě zveřejňovat budeme také spoustu dalších informací a zajímavostí týkajících se nejen aktuálního ročníku, ale také celkového dění v tomto výjimečném vinařském regionu (krátké profily vinařství, speciální upoutávky na zajímavá vína, různá doporučení, rozhovory, hodnocení, popisy a další zajímavosti).

Na dalších článcích a hodnocení vín usilovně pracujeme. V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kontaktovat na obvyklých telefonních číslech, známých e-mailových adresách nebo osobně u nás v sídle společnosti na Volarské 301 Praha 4 Kuratice.

P.S. DŮLEŽITÁ POZNÁMKA/UPOZORNĚNÍ:
Vzhledem k právě začínající kampani EN PRIMEUR BORDEAUX 2021 bych vás rád upozornil, že intenzita našich newsletterů může být pro některé z vás obtěžující (zvlášť potom pro ty, koho nákupy vín nového ročníku Bordeaux 2021 nezajímají). V případě, že o nabídky a informace týkající se těchto vín nemáte zájem, dejte mi prosím vědět na e-mailovou adresu kalina@topvino.cz, po tuto dobu vám vypnu jejich doručování. Anebo se od příjmu našich newsletterů jednoduše odhlaste (viz. spodní část každého newsletteru).

-Adolf Kalina
Mobil: 603 460 675

Facebook profil Topvíno