AKTUALITY
Château LA FLEUR MORANGE 2010 (St.-Emilion Grand Cru)

Château LA FLEUR MORANGE 2010 (St.-Emilion Grand Cru)

4. 10. 2022

"Špičkové saint-emilionské "garážové víno", které stojí za to poznat!"

Více...

23. 9. 2022

Château MARJOSSE 2019 - Skvělé francouzské víno z Bordeaux za více než přátelskou cenu!

22. 9. 2022

Château BEAUMONT 2019 - Bordeaux, Haut-Médoc

20. 9. 2022

Château DASSAULT 2018 - Sázka na jistotu!

» více aktualit

Aktuality / komentáře

Château du MOULIN ROUGE: Nenápadná hvězda apelace Haut-Médoc!

5 / 2022 - NEWSLETTER Z TOPVINO.CZ 17. 3. 2022

Dobrý den,

v minulé ochutnávce jsem se zaměřil na dvě nová vinařství v naší nabídce (Ch. LAFFITTE CARCASSET/Saint-Estéphe a Ch. DE LAUGA/Haut-Médoc).

Tentokrát ale jsem byl více konzervativní a ochutnal dvě vína chateau, které dobře známe. V posledních letech neustále se zlepšující Ch. DU MOULIN ROUGE (Haut-Médoc) bylo zaslouženě oceněno vylepšením svojí dosavadní klasifikace a v nové re-klasifikaci „Cru Bourgeois en 2020“ postoupilo do vyšší třídy „Cru Bourgeois Supérieur“). Zajímalo mě tedy, zda tento postup byl skutečně důsledkem zvýšené kvality vína. Řeknu to takhle, tuto ochutnávku jsem si skutečně užil.

Château du Moulin Rouge se nachází v oblasti Haut-Médoc ve výjimečném prostředí mezi známými vesničkami Margaux a Saint-Julien-Beychevelle. Usedlost, jejíž historie sahá hluboko do 18. století, je pojmenovaná podle větrného mlýna postaveného na pozemku panství v roce 1732. Château du Moulin Rouge v současné době vlastní potomci původních majitelů. Je to již třináctá generace v řadě.

Ch. du Moulin Rouge 2018 - malé, avšak dokonale zralé bobule dodaly perfektní ovocnou koncentraci. Víno má skvělou střední chuť s příjemnou ovocností bez přehnané extrakce, optimální kyselost (pH 3,7) a přímo skvostné taniny (IPT 79), které dodávají chuti zajímavou dravost. Vynikající ve vztahu kvalita vs. cena. A navíc se silným potenciálem dlouhověkosti.

Ch. du Moulin Rouge 2019 – šokující chuť! du Moulin Rouge 2019 intenzivně voní a fantasticky chutná! Příjemná ovocnost podpořená ideální kyselostí se dere na patro ohromující silou, avšak nejluxusnější jsou silné, výrazné, dokonale zralé a pevné třísloviny. Mezi víny ročníku 2019 se jedná o překvapivě razantní víno, samozřejmě stylem jednoznačně klasik víc než modernista. De facto opak všeho, co jsme doposud z vín ročníku 2019 ochutnali. Je jisté, že s víny ročníku 2019 se máme nač těšit!

* V porovnání dvou posledních dostupných ročníků jsou vína r. 2018 dokonale harmonická, zároveň také více razantní. Moulin Rouge 2018 vykazuje dynamickou harmonii a krásnou pitelnost již jako mladé, zatímco MR 2019 je spíše klidné ve všech aromatických a chuťových aspektech, přičemž z něj ale vyzařuje uhrančivý FACTOR X! Obě pak navíc disponují dost slušným potenciálem zrání. A samozřejmě obě jsou skvělá! Nicméně já bych se tentokrát přiklonil na stranu jemnější verze ročníku 2019.

Ať je to, jak je to, otázka zní: Komu takhle dobré a relativně snadno zaplatitelné víno vydrží ve sklepě déle než deset let?

Facebook profil Topvíno