AKTUALITY
21. 4. 2022

"Co je EN PRIMEUR"

Více...

» více aktualit

VIDEO

Jak se vyrábí portské.Kasteel Anniversary Label» další videa

Aktuality / komentáře

Château VILLEMAURINE - St.-Emilion Grand Cru Classé

56 - NEWSLETTER Z TOPVINO.CZ 1. 11. 2021

Dobrý den,

v prvním listopadovém newsletteru jsem se zaměřil na několik novinek, z nichž ta první bude pravděpodobně nejvíce zajímat klienty, jejichž prvotní zájem jsou vína z Bordeaux potažmo nákupy vín v kampani EN PRIMEUR.

1) Rád bych vás informoval, že jsme dovezli z Bordeaux další (již druhou) dodávku vín, která jste u nás zakoupili v kampani EN PRIMEUR 2019 (podrobný seznam dovezených vín najdete v sekci EN PRIMEUR - Aktuality/Archiv 2019).

2) A také jsme dovezli celou řadu novinek, z nichž jsme ochutnali vynikající vína třech skvělých ročníků Château VILLEMAURINE. Jedno jako druhé je skutečně excelentní!
https://www.topvino.cz/vino/bordeaux-vino/saint-emilion/villemaurine/ze4-no1411.html

První výskyt jména Villemaurinese se datuje do 7. století. Během tohoto období zde Maurové zřídili pevně ukotvený tábor na místě původně zvaném Ville Maure, které se nakonec stalo známým jako Villemaurine. V 8. století pak na toto místo přišel mnich jménem Emilion a usadil se v oblasti. Začátkem 17. století přešlo Villemaurine do rukou Antoina Limouzina, významné místní osobnosti a hlavního správce přístavu Libourne.

Vinice Château Villemaurine (klasifikace St.-Emilion Grand Cru Classé) o rozloze 7 hektarů se nachází nedaleko centra městečka St.-Emilion. Jedná se o impozantní vinici situovanou na mírně svažitém prostředí na vrcholu náhorní vápencové plošiny St.-Emilionu. Půda vinice je tvořená vrstvou jílu nad vápencem typu „Asteria“. Plně využívá přirozených schopností podloží absorbovat vodu nahromaděnou v období dešťů a v období sucha ji navracet révě.

V roce 2021 zde proběhla změna majitele. Od původních majitelů rodiny Onclin přešlo Ch. Villemaurine společně se známým Ch. Branas Grand Poujeaux (Moulis-en-Médoc) pod nového majitele rodinu Lefévére (tato rodina vlastní známé Ch. Sansonnet).

-Adolf Kalina
Mobil: 603 460 675

Facebook profil Topvíno