AKTUALITY
Olivier TRICON - Flutelle Brut Blanc de Blancs

Olivier TRICON - Flutelle Brut Blanc de Blancs

3. 12. 2021

"Vynikající šumivé víno z Burgundska skoro za babku!"

Více...

Château GREYSAC 2015/18 (Bordeaux, Médoc)

Château GREYSAC 2015/18 (Bordeaux, Médoc)

1. 12. 2021

"Skvělé víno pro společenské vánoční popíjení!"

Více...

4. 11. 2021

AYINGER Brauerei - Celebrator Doppelbock 2021

» více aktualit

VIDEO

Kasteel Anniversary Label» další videa

Aktuality / komentáře

BORDEAUX EP 2020

38 – NEWSLETTER Z TOPVINO.CZ 15. 6. 2021

Podobně jako v pondělí, také v úterý vstoupilo na trh několik vynikajících vín (v poslední fázi kampaně en primeur to jiné již nebude).

Co říct k cenám, těchto právě na trh vstupujících vín. Většina vinařů zohlednila loňské nízké výnosy, přičemž do letošních cen již rovnou započítali úbytek produkce budoucího ročníku 2021, kterou způsobily letošní jarní mrazíky. Nic, co by se nedalo rozumně obhájit. Buďme tedy připraveni, že příští rok, co se týče cen, to bohužel lepší nebude.

A dnes vstoupilo na trh také jedno z nejlepších vín médockých apelací Haut-Médoc, Moulis-en-Médoc a Médoc-Listrac. Konkrétně se jedná o Château Clarke (Médoc-Listrac).

Château Clarke nese jméno irské rodiny, která získala toto panství v roce 1771. Po několika generacích, které udržovaly vinařskou tradici po více než dvě století, v roce 1973 získal panství Clarke baron Edmond de Rothschild. Nedaleký Atlantský oceán dodává terroiru svěžest, která se odráží nejen v aromatickém, ale i chuťovém lesku vína. Jedná se o terroir ideálně vhodný pro pěstování odrůdy Merlot v oblasti, která je tradičně známá výrobou vín postavených na odrůdě Cabernet Sauvignon. A právě z tohoto důvodu má víno Château Clarke hluboce zakořeněný, osobitý charakter apelace Médoc-Listrac.

Ch. Clarke 2020 je jedno z nejlepších vín pocházející z médockých apelací Haut-Médoc, Médoc-Listrac a Moulis-en-Médoc. Clarke spadá do apelace Médoc-Listrac a hned po prvním doušku vína nového ročníku 2020 je jasné, že současný majitel baron Edmond de Rothschild (toto jméno není v Bordeaux neznámé) má skvělý tým, který je schopný vyrobit neskutečně zajímavé víno.

* * Ch. CLARKE 2020 je tradiční klasické Bordeaux, decentně šťavnaté víno s hebkou ovocností, mírně vystouplými taniny a přirozenou dubovou přítomností, to vše v dokonalé harmonii s perfektně padnoucí kyselostí a neunavujícím alkoholem, jehož chuťová kvalita je o dost vyšší, než jeho cena! Konzultuje známý Eric Boissenot.

*** V sekci EN PRIMEUR / Aktuality najdete v různých příspěvcích vždy také seznam vín, která ten den byla uvolněna na trh.

-AK

Facebook profil Topvíno