AKTUALITY
Olivier TRICON - Flutelle Brut Blanc de Blancs

Olivier TRICON - Flutelle Brut Blanc de Blancs

3. 12. 2021

"Vynikající šumivé víno z Burgundska skoro za babku!"

Více...

Château GREYSAC 2015/18 (Bordeaux, Médoc)

Château GREYSAC 2015/18 (Bordeaux, Médoc)

1. 12. 2021

"Skvělé víno pro společenské vánoční popíjení!"

Více...

4. 11. 2021

AYINGER Brauerei - Celebrator Doppelbock 2021

» více aktualit

VIDEO

Kasteel Anniversary Label» další videa

Aktuality / komentáře

BORDEAUX EP 2020 (3)!

19 - NEWSLETTER Z TOPVINO.CZ 13. 5. 2021

Dobrý den,

nechat ve sklepě ležet relativně levné víno téměř sedmnáct let (plus dva roky zrálo v dubových sudech ve sklepech vinařství) jen proto, že někdy bych mohl aktivovat zajímavý příběh spojený s některou ze zajímavých kampaní EN PRIMEUR, tak na to bych si v minulosti příliš nevsadil. Nicméně ......

Pamatujete na víno Ch. Rocher Bellevue Figeac? Nad sklenkou tohoto téměř dvě desetiletí starého a cenově nepříliš náročného saint-emilionského vína se právě rozepisuji (foto viz. níže). Je vynikající, navíc bez jakéhokoli náznaku chuťové slabosti (nic nenasvědčuje tomu, že stáří chuť jakkoli negativně poznamenalo)! Již tenkrát zde jako hlavní konzultant působil Michel Rolland a Michel Rolland zde působí dodnes. Akorát s tím rozdílem, že Rocher Bellevue Figeac se již nejmenuje Rocher Bellevue Figeac. A nejmenuje se ani La Croix Figeac, což byl název, který se zde používal do roku 2014.

A jaký název toto chateau užívá v současnosti, jehož vínu ročníku 2020 udělil známý vinný kritik J. Suckling vysoké hodnocení 95-96/100? Na našich webových stránkách v sekci EN PRIMEUR/Aktuality jsem přidal krátký příběh týkající se všech změn názvů toho jedinečného „Saint-Emilion Grand Cru“.

Toto a celou řadu dalších tento týden doposud na trh uvolněných vín najdete v naší nabídce EN PRIMEUR.

-Adolf Kalina
Mobil: +420 603 460 675

P.S. V předvíkendovém newsletteru se zaměřím na sladká botrytická vína ze Sauternes a Barsacu (zatím jsem jich zadal do nabídky přesně deset, ale příští týden je hlášené vydání těch úplně nejdůležitějších (Guiraud, Rieusec, Suduiraut apod.). Bohužel, nechutnal jsem ani jedno, nicméně o špičkové kvalitě vín hlavních hvězd oblasti nepochybuji (navíc jsem si jistý, že až vlivní světoví vinný kritici vydají svá hodnocení, tato hodnocení budou hodně vysoká). I přes komplikovanou sezónu a všechny s ní související potíže nepochybuji, že zdejší vinaři vědí, co dělat, aby svým jedinečným vínům dodali vynikající chuťovou kvalitu.

Facebook profil Topvíno