AKTUALITY
7. 5. 2021

"Co to je EN PRIMEUR"

Více...

DEAU Cognac Napoleon

DEAU Cognac Napoleon

28. 4. 2021

"Nechte se unést tradiční rodinnou řemeslností a komerční přístup některých velkých výrobců prostě nechte plavat!"

Více...

24. 4. 2021

"SLURFKE Bruin"

Více...

» více aktualit

Aktuality / komentáře

SLURFKE Bruin

24. 4. 2021

Slurfke je vynikající tmavé pivo spadající do portfolia známého belgického pivovaru Van Honsebrouck (Kasteel, Brigand, Bacchus, St.-Louis a další). Pivovar Van Honsebrouck vždycky přijde s něčím, co se na trhu příliš nevyskytuje. A proto je zde Slurfke.

Slurfke je pivo vytvořené podle receptu, který „proběhl“ jedním populárním televizním seriálem (Thuis/At Home/žánr: „mýdlová opera“). Majitel pivovaru Xavier Van Honsebrouck poznamenal: „Nikdy jsme si nemysleli, že uvaříme pivo podle receptu fiktivní televizní postavy. Eddy Van Noteghem (seriálová postava) nás přesto dokázal přesvědčit, abychom se podrobněji podívali na jeho recept a vytvořili Slurfke“.

Slurfke Bruin vykazuje příjemně říznou chuť, v níž jsou patrné pražené slady, špetka karamelu, černé třešně, banán a vanilka. Pivovar Van Honsebrouck vytvořil svrchně kvašené, silné tmavé pivo (mírně nasládlé), které si kupodivu dovedu představit jako žízeň hasící pivo po horkém letním grilování. Ačkoli tmavé, přesto svěží a šťavnaté. Pijte dobře vychlazené!
http://www.topvino.cz/pivo/belgicke-pivo/slurfke/slurfke-bruin/de1-wi1902.html

Facebook profil Topvíno