AKTUALITY
VIDEO

DUCRU BEAUCAILLOU 2023KILCHOMAN Distillery» další videa

Aktuality / komentáře

Co je Bordeaux EN PRIMEUR

3. 5. 2023

BORDEAUX - EN PRIMEUR

Systém obchodování EN PRIMEUR spočívá v nákupu vín před jejich nalahvováním. Hlavní podstatou je získat kvalitní víno z Bordeaux za co nejnižší cenu.

Tomuto způsobu obchodování předcházejí tradiční dubnové ochutnávky. Vždy většinou na začátku dubna (v posledních dvou letech na konci dubna) nabízejí vinaři v Bordeaux k ochutnání svoje nová mladá vína, pocházející ze sklizně minulého roku, která ale zatím ještě vyzrávají v dubových sudech na chateau. Přibližně dva týdny po skončení ochutnávek, následuje tradiční kampaň EN PRIMEUR.

Výhodou nákupu vín v kampani en primeur je jejich zaručená dostupnost a podstatně nižší cena (vůbec nejnižší možná), protože se určuje v době, kdy víno zraje v sudech ve sklepech vinařství. Cena vín nakoupených v kampani en primeur se postupem času určitě zvýší třeba i na mnohonásobek pořizovací ceny, avšak pouze výjimečně pak u některých vín může zůstat na stejně úrovni jako v době první nabídky nicméně nižší není nikdy.

Určitou nevýhodou může být dlouhodobá investice, protože za objednaná vína se platí více než jeden rok dopředu (každý obchodník s vínem má ale v tomto ohledu své vlastní platební podmínky).

* Hra tedy může začít. O kolik se cena vín nakoupených v kampani en primeur postupem času zvýší, a zda bude to které víno po dvou letech zrání v sudu vůbec ještě na trhu dostupné, je právě její podstatou.

Pokud máte o tato nová vína zájem, můžete se i vy každoročně od dubna do července například prostřednictvím naší společnosti zúčastnit „hry“, v níž vinaři nabízejí k prodeji svá nová vína z poslední sklizně.

Tento systém je také o rychlém rozhodování, určitém smyslu pro risk, ale hlavně o tom koupit významné víno z Bordeaux za co nejpřijatelnější cenu. V případě zájmu o jakékoli velké víno z Bordeaux s nákupem rozhodně neotálejte.

Systémem obchodování EN PRIMEUR se zabýváme od roku 2003. Jsme specialisté na prodej vín z Bordeaux.

-Adolf Kalina
PRIMEUR CZECH

Facebook profil Topvíno
Topvíno.cz

Vítejte na Topvíno.cz

Prosím potvrďte nám, že Vám již bylo 18 let.

Z důvodu legislativy platné v České republice je ověření věku nutností pro přístup na webové stránky nabízející alkoholické produkty.