AKTUALITY
Olivier TRICON - Flutelle Brut Blanc de Blancs

Olivier TRICON - Flutelle Brut Blanc de Blancs

3. 12. 2021

"Vynikající šumivé víno z Burgundska skoro za babku!"

Více...

Château GREYSAC 2015/18 (Bordeaux, Médoc)

Château GREYSAC 2015/18 (Bordeaux, Médoc)

1. 12. 2021

"Skvělé víno pro společenské vánoční popíjení!"

Více...

4. 11. 2021

AYINGER Brauerei - Celebrator Doppelbock 2021

» více aktualit

VIDEO

Kasteel Anniversary Label» další videa

Aktuality / komentáře

Dovezli jsme spoustu zajímavých vín z Burgundska!

34 – NEWSLETTER Z TOPVINO.CZ 27. 10. 2020

Dobrý den všem fanouškům kvalitního burgundského,

rád bych vás informoval, že na konci minulého týdne jsme dovezli z Burgundska vynikající vína vinařského domu Domaine Jean-Marc BOILLOT. Domaine J. M. Boillot je nové vinařství v našem portfoliu, nicméně ve světě burgundského vína se nejedná o neznámého vinaře (viz. krátký profil vinařství).
http://www.topvino.cz/vino/burgundsko/jean-marc-boillot/ze2-no1826.html

Vína této malé rodinné domény, která sídlí v burgundské vesničce Pommard a kterou ve čtvrté generaci vede Jean-Marc Boillot s dcerou Lydií a jejím manželem Francoisem, působí neskutečně pozitivně na jakkoli unavenou mysl (anebo i duši). Osvěží a zároveň nabijí zvláštní energií, přičemž jejich hluboká a čistá chuť je hebká jako samet.

- Rád bych vám tato vína nabídl k ochutnání, neboť již hned to první, které pochází z nejnižší „červené kategorie“, chutnalo prostě skvěle!

A pochopitelně jako obvykle, když se jedná o naší klasickou ochutnávkovou nabídku: Objednejte nejméně tři lahve vína Domaine JM Boillot (bez ohledu na barvu, bílé nebo červené) a získáte slevu v celkové výši 15 %.

Je nepochybné, že vynikající burgundský ročník 2018, jehož kvalitu ocenil známý americký kritik Robert Parker Jr. hodnocením 94/100 (americký časopis Wine Spectator hodnotil stejně: 94/100), vydal nejeden tekutý poklad.

Domaine Jean Marc BOILLOT Pommard AOC 2018 je krásně vonící burgundský Pinot Noir vyladěný jemnou ovocně-zemitou vůní s hedvábně hladkou chutí. V každém doušku je cítit něžná ovocnost (maliny, lesní jahody) s prolínajícím se zemitým akcentem a ultra jemnými tříslovinami.
http://www.topvino.cz/vino/burgundsko/jean-marc-boillot/pommard-aoc-2018/de1-wi6016.html

A také nezapomeňte: Podobně jako na vína z Bordeaux, také na burgundská vína je dobré použít patřičný servírovací arzenál (lehká karafa, šikovná provzdušňovací nálevka, ale hlavně lehká sklenice speciálně tvarovaná na burgundské červené, která je trochu jinak tvarovaná než sklenice na víno z Bordeaux).

-Adolf Kalina
Mobil: 603 460 675

Facebook profil Topvíno