AKTUALITY
7. 5. 2021

"Co to je EN PRIMEUR"

Více...

DEAU Cognac Napoleon

DEAU Cognac Napoleon

28. 4. 2021

"Nechte se unést tradiční rodinnou řemeslností a komerční přístup některých velkých výrobců prostě nechte plavat!"

Více...

24. 4. 2021

"SLURFKE Bruin"

Více...

» více aktualit

Aktuality / komentáře

Ochutnal jsem tři vína z Bordeaux: velmi dobrá chuť a zajímavá cena!

32 – NEWSLETTER Z TOPVINO.CZ 12. 10. 2020

Dobrý den,

při víkendové „procházce“ našimi sklepy mě „cvrnkla do oka“ tři zajímavá vína. Téměř okamžitě jsem si vzpomněl na pohádku „Tři oříšky pro Popelku“ (blíží se Vánoce, tak proč ne). Popelce z oříšků vypadly šaty, mě po odkorkování lahví těchto vín zavalila plejáda zajímavých vůní a chutí.

A jelikož mě napadlo si toto víkendové ochutnávání tak trochu zpestřit, po odkorkování každé lahve jsem půl obsahu nalil do karafy a zbytek lahve ihned uzavřel vakuovým uzávěrem. Získal jsem tak část provzdušněného vína a část stále ještě „uzavřeného“ vína (v lahvi). Samozřejmě je mi jasné, že tenhle fígl na uzavřené a provzdušněné víno znáte, ale proč si jej alespoň jednou za čas nepřipomenout.

Večer jsem tak měl připravenou k ochutnávání jednu část 10 hodin v karafě provzdušněného vína a zároveň také část neprovzdušněného vína, které na mě čekalo uzavřené v lahvi. A pokud tenhle experiment na provzdušněné a neprovzdušněné víno někdy podstoupíte, možná, že po ochutnávce obou částí (tzv. na střídačku) zjistíte, že mít doma kvalitní lehkou karafu (nejlépe zn. Riedel), v níž kvalitní vína necháte provzdušnit minimálně deset hodin před konzumací, není zase až tak marný nápad.

A víte co? Rád bych vám tato tři vína (1x Bordeaux AOC Fronsac a 2x Bordeaux Supérieur) nabídl k ochutnání. Jsou dobrá, a navíc nestojí majlant.

Ch. CARLMAGNUS 2016
http://www.topvino.cz/vino/bordeaux/fronsac-bourg-castillon-cotes-de-bordeaux/carlmagnus/ze4-no1580.html

Ch. FRANCS MAGNUS 2016
http://www.topvino.cz/vino/bordeaux/fronsac-bourg-castillon-cotes-de-bordeaux/francs-magnus/francs-magnus-2016/de1-wi5448.html

Ch. LA FRANCE Cuvée Gallus 2016
http://www.topvino.cz/vino/bordeaux/bordeaux-superieur-aoc/la-france/ze4-no601.html

-Adolf Kalina
Mobil: 603 460 675

Facebook profil Topvíno