AKTUALITY
52 / 2024 – NEWSLETTER Z TOPVINO.CZ

52 / 2024 – NEWSLETTER Z TOPVINO.CZ

19. 7. 2024

"Ch. DE LAVAGNAC 2023 Rosé (Bordeaux)"

Více...

Olivier TRICON – Flutelle Brut Blanc de Blancs

Olivier TRICON – Flutelle Brut Blanc de Blancs

21. 6. 2024

"Osvěžující šumivé Chardonnay z Burgundska (Chablis)!"

Více...

» více aktualit

VIDEO

KILCHOMAN Distillery» další videa

Aktuality / komentáře

Cos d´Estournel – Les Pagodes de Cos 2007

11 / 2024 - NEWSLETTER Z TOPVINO.CZ 10. 3. 2024

Dobrý den,

v našem pravidelném týdenním newsletteru bych vám rád nabídl seznámení s dalším zajímavým vínem, které jsme ochutnali na sklonku minulého týdne. Jedná se o 2. víno slavného Ch. Cos d´Estournel (Bordeaux/apelace Saint-Estéphe) - LES PAGODES DE COS 2007.

Cos d´Estournel – Les Pagodes de Cos 2007 je na svůj věk krásně zralé víno s klidnou ovocnou vůní a chutí (černý rybíz, ostružiny, švestky, lékořice, sušené byliny, jemný dubový nádech). Jemné, lehké a v ústech příjemně harmonické, akurátní kyselinka, ultra hebké třísloviny a skvostný minerální nádech, pro milovníky tradičního klasického stylu jako ušité. Pěkně se pije! * Pijte spíše chladnější (16 až 17 °C) a minimálně 2 až 3 hodiny před konzumací dekantujte.

SPECIÁLNÍ VIP NABÍDKA:
* Objednejte nejméně tři lahve vína LES PAGODES DE COS 2007 a získáte zvýhodněnou cenu se slevou 10 %!
https://www.topvino.cz/vino/bordeaux/saint-estephe/cos-destournel/les-pagodes-de-cos-2007/de1-wi1164.html

Château COS D´ESTOURNEL se nachází v nejsevernější části Médocu v apelaci Saint-Estéphe. Tuto pozoruhodnou a svéráznou stavbu nechal na počátku 19. století vystavět Louis-Gaspard d´Estournel. Na první pohled by se mohlo zdát, že tohle chateau je bláznovství ve velkém stylu, avšak pokud tento zvláštní palác postavený v orientálním stylu navštívíte, všudypřítomná exotická atmosféra indického bazaru vás okamžitě pohltí.

Vinařství je pojmenováno podle příjmení zakladatele a z části podle kamenitě-štěrkovitého svahu, který je plný oblázků. „Cos“ znamená ve starém gaskoňském dialektu „oblázkový kopec“. Štěrkovité svahy na podloží z vápence jsou slibnou půdou pro vynikající vinici. Dlouhé kořeny sahající až k vápencovému základu zpomalí proudění mízy a ta se zahušťuje. Díky zvláštní kombinaci půdy pak hrozny získávají výjimečnou osobitou chuť.

-Adolf Kalina
Mobil: 603 460 675

Facebook profil Topvíno
Topvíno.cz

Vítejte na Topvíno.cz

Prosím potvrďte nám, že Vám již bylo 18 let.

Z důvodu legislativy platné v České republice je ověření věku nutností pro přístup na webové stránky nabízející alkoholické produkty.