láhev THORNBRIDGE Bracia Dark Rich ALE
Hodnocení:  ratebeer.com
Zpět «

THORNBRIDGE Bracia Dark Rich ALE

Výrobce:   THORNBRIDGE Brewery
Oblast:   Anglie
Styl:   ALE Rich Dark
- hořkost (IBU 40):   6
6 / 10

- sladkost:   4
4 / 10

- tělo / plnost:   10
10 / 10

- celkový dojem:   10
10 / 10

Alkohol:   10 %
          Doporučená expirace:  03-2018
Objem:   500 ml

Bracia je pravděpodobně název pro keltský nápoj z doby železné, o němž byla nalezena zmínka v římských odkazech uložených nedaleko Thornbridge, na středověkém zámku v Haddon Hall. Nápoj měl údajně hodně alkoholu, vařil se z různých druhů obilí a pravděpodobně také z medu.

Vrchní sládek Stefano Cossi vzal sedm různých sladů, z nichž klíčový byl tmavý slad a použil jich hojné množství pro dosažení chuťových známek hebké čokolády. Použil také rašelinný nakuřovaný slad, který pomohl dosáhnout autentické chuťové historie. Poté přidal různé druhy chmele, včetně neobvyklého Sorachi Ace (Magnum, Target, Pioneer, Hallertau Northern Brewer, Sorachi Ace), a nakonec přidal hořkosladký italský ořechový med. A pak jako by úloha těchto ingrediencí nestačila, po běžné fermentaci pivo prochází druhým tříměsíčním zráním za studena, než je stočeno do lahví společně s šampaňskými kvasnicemi pro třetí fermentaci.

- Bracia vykazuje čokoládově zbarvenou pěnu, mohutná chuť plná hebké čokolády je patřičně nahořklá (chmel je zde sice dobře patrný, ale přesto je lehce v pozadí), v doušku je cítit spousta lískových oříšků, lékořice, rašeliny a trpkého kakaa. Je to krásně zbarvené, husté, mohutné, bohaté a slastné, chutná to božsky! Hodnocení 10/10 mne napadlo hned po prvním doušku. 

CENA: 245 Kč  135 Kč

Vyprodáno

 0 ks skladem
Facebook profil Topvíno