láhev   STONE Oatmeal Stout
Hodnocení:  ratebeer.com
Zpět «

STONE Oatmeal Stout

Výrobce:   STONE Brewing
Oblast:   USA - San Diego
Styl:   Stout Imperial
Alkohol:   9,2 %
          Minimální trvanlivost:  05-2019
Objem:   650 ml

STONE Oatmeal Stout Bitter Chocolate je součástí tzv. "Encore Series", což je edice složená z nejvýznamnějších piv každého roku dvacetileté historie pivovaru Stone. Oatmeal Stout Bitter Chocolate byl poprvé uvařený v roce 2008. Tato tekutá trofej je tedy připomínkou 12. výročí založení Stone Brewing.

Koho by tenkrát napadlo, že celosvětový nedostatek chmele v roce 2008 by mohl vést ke vzniku takto nezapomenutelného piva? Záměrem bylo vytvořit pivo, jehož hořká chuť bude pocházet z jiného zdroje, než z chmele. Ve Stone Brewing se proto rozhodli spárovat jemnou čokoládovou hořkost s ovesnými vločkami. STONE Oatmeal Stout je výsledkem dvou různých receptů. První recept je postavený na Stoutu s přísadou ovesných vloček, základ druhého receptu tvoří americký Stout obohacený mexickou čokoládou z Oaxacanu. Nápad sloučit tyto dva skvělé recepty přišel od majitele Grega Kocha.

Oatmeal Stout nabízí kouzelnou vůni praženého sladu, čokolády a kávy, jsou zde také cítit hezké ovocné estery pocházející z kvasinek, které pak s veškerou svoji krásou procházejí do harmonické, čokoládou, praženým sladem a kávou protkané chuti. Čokoláda, pražená káva, trocha ovoce a špetka anýzu, to je fenomenální kombinace, jejíž závěr vylaďuje hedvábně hladká dochuť. Vařeno a lahvováno v USA

CENA: 295 Kč  163 Kč

Vyprodáno

 0 ks skladem
Facebook profil Topvíno