AKTUALITY
Château LA HAYE

Château LA HAYE

25. 9. 2021

"AOC Saint Estéphe"

Více...

Château CANTENAC

Château CANTENAC

20. 9. 2021

"Saint-Emilion Grand Cru"

Více...

Château TALBOT 2018

Château TALBOT 2018

26. 9. 2021

"Centenary Bottle!"

Více...

VAL-DIEU Fruitée

VAL-DIEU Fruitée

21. 8. 2021

"Letní novinka pivovaru Val-Dieu!"

Více...

» více aktualit

Aktuality / komentáře

BEN NEVIS Distillery, skvělé skotské whisky se zajímavým příběhem!

04 - NEWSLETTER Z TOPVINO.CZ 25. 1. 2021

Dobrý den,

v dnešním newsletteru jsem se nezaměřil ani na víno ani na pivo (toho bude příští týden víc než dost). Je zima, tak proč neochutnat nějakou dobrou hřejivou skotskou single malt whisky ideálně vhodnou pro zimní večerní popíjení?

A přesně takové jsou skotská whisky BEN NEVIS (West Highlands), jejíchž bohatá sladová chuť má svoje uhrančivé kouzlo! Jsou chuťově hebké a krásně se pijí!

- Legenda praví, že Hector McDram byl obr, který vlastníma rukama vytvořil hory a údolí Ben Nevis. Když po práci odpočíval, uvařil si z pramenité vody uklidňující nápoj. A ten se zázrakem proměnil v „nebeskou rosu“ tedy vodu života (aqua vitae/uisge beatha, prostě whisky). A whisky Ben Nevis takovou „nebeskou rosu života“ skutečně představují.

Ben Nevis je jedna z nejstarších palíren ve Skotsku. Palírnu založil v roce 1825 John McDonald, přezdívaný "Long John" (svoji přezdívku získal díky svojí výšce, údajně měřil bez pár centimetrů dva metry). Whisky Ben Nevis jsou stylem robustní, v ústech plné, komplexní a harmonické, husté a olejovité. Jejich hlavní chuťovou charakteristikou je bohatá sladová chuť s něžnými tóny dubového dřeva. Ben Nevis ve svých whisky nic nekomplikují, je to čisté, kultivované a neskutečně lahodně pitelné!
http://www.topvino.cz/whisky-skotska/ben-nevis/ka17-no712.html

1) Ben Nevis 10 YO Single Highland Malt byla poprvé představena v roce 1996. Svojí standardně špičkovou kvalitou dokazuje, že na věku nezáleží (úspěšně tak bourá mýty typu "čím starší tím lepší").
http://www.topvino.cz/whisky-skotska/ben-nevis/ben-nevis-10-yo/de1-wi481.html

2) Ben Nevis 12 YO Deluxe Blend
Fantastická míchaná whisky, vzhledem k plné sladové chuti připomíná single malt klasiku!
http://www.topvino.cz/whisky-skotska/ben-nevis/ben-nevis-12-yo-deluxe-blend/de1-wi484.html

3) Ben Nevis Special Reserve Ceramic Decanter (lahvovaná do klasické keramické lahve, která zcela nepochybně má vliv na chuť a kvalitu této nepříliš cenově náročné whisky),

4) Naprosto výjimečné speciální whisky „Ben Nevis 8 YO Glencoe Cask Strength“, což je „watted malt whisky“, tedy směs výhradně sladových whisky...

5) Anebo absolutně v dnešní době již vzácná nejvyšší kvalita - „Ben Nevis 12 YO White Port Single Cask 2002“ (tato jedinečná whisky byla vytvořená v limitované edici).

Facebook profil Topvíno