AKTUALITY
7. 5. 2021

"Co to je EN PRIMEUR"

Více...

» více aktualit

Aktuality / komentáře

Bordeaux EP 2019 – valí se to jako lavina!

12 – EN PRIMEUR 2019 - NEWSLETTER Z TOPVINO.CZ 13. 6. 2020

Dobrý den všem fanouškům vína z Bordeaux,

v posledních třech dnech vstoupilo na trh více než 75 vín. V takto komplikované době jsme ale nemohli čekat, že kampaň En Primeur 2019 poběží spanilým tempem.

1) A to již asi tři dny mám v počítači nabídku na známá pomerolská vína Trotanoy, Hosanna, La Fleur Pétrus, Latour A Pomerol, Bourgneuf) a Saint-emilionský trhák Pindefleurs a luxusní Belair Monange). V průběhu víkendu vše zadám do našeho systému. A protože některá vína, převážně pak ta cenově velice výhodná, za nepříliš velkého humbuku a trhu v naprostém klidu mizí, určitě je dobré se rychle rozhodovat. Zvlášť potom u takových vín, jejichž cena je nižší o cca 20 a více procent oproti 2018.

2) Kromě celé řady dalších vín, včera vstoupilo na letošní trh En Primeur 2019 druhé ze tří brilantních chateaux, která kralují apelaci Saint-Estéphe. Ovšem v Saint-Estéphe se nejedná pouze o trio „nedostižných“ (Cos d´estournel, Calon-Segur, Montrose). V této chladné oblasti Bordeaux se nachází celá řada dalších vynikajících chateaux, jejichž vína vykazují excelentní kvalitu (Phelan-Ségur).

Kompletní nabídku doposud uvolněných vín plus krátké komentáře vytvořené ve stejném konceptu jako při naší nabídce ze začátku týdne najdete na našich web stránkách v sekci EN PRIMEUR.
http://www.topvino.cz/index.php?a=aktuality_komentare&loc=e

-Adolf Kalina

Facebook profil Topvíno