AKTUALITY
7. 5. 2021

"Co to je EN PRIMEUR"

Více...

» více aktualit

Aktuality / komentáře

Na scénu vstoupilo další velké víno za šokující cenu!

09 - EN PRIMEUR 2019 - NEWSLETTER Z TOPVINO.CZ 8. 6. 2020

Dobrý den všem fanouškům vína z Bordeaux,

začátek tohoto týdne probíhá ve znamení velkých událostí. Na letošní trh Bordeaux EP 2019 vstoupila hned dvě velká vína nejvyšší saint-emilionské klasifikace - Saint-Emilion Premier Grand Cru Classé (A).

A zatímco jedno nastoupilo s velmi opatrnou cenou (-9 %), ačkoli majitel chateau se před začátkem kampaně nechal slyšet, jaké ceny by vinaři měli nastavit, aby kampaň byla úspěšná nejen pro vinaře, ale i pro zákazníky, ten druhý za to opravdu zatáhl a cenu svého vína nastavil za vysoce atraktivních -30 % oproti 2018! Tímto tak ze svého vína udělal hodně zajímavou investiční příležitost.

A protože také bylo uvolněno na trh jedno vynikající víno pocházející z apelace Pomerol za podobně lákavou cenu -20 % oproti 2018 a k tomu také dvě známá a velká chateaux z apelace Saint-Julien, je zřejmé, že dnešní den, co se týče nabídek "primeurs", jen tak neskončí. Za podobně lákavou cenu bylo uvolněno také další víno z apelace Sait-Julien (-27 % oproti 2018). A do třetice Saint-Julien. Z apelace Saint-Julien by ještě dnes mělo být uvolněno na trh vynikající Ch. LP.

Na trh pak také vstoupila ještě další saint-emilionská vína a celá řada vín z apelace Sauternes. Vinařství produkující sladká botrytická vína to v roce 2019 neměla vůbec jednoduché. Shrnout by se to dalo asi takto: Produkce mizivá, avšak kvalita vynikající!

Vše důležité najdete jako obvykle v sekci EN PRIMEUR/Aktuality/Nabídka 2019.

-AK
Mobil: 603 460 675

Facebook profil Topvíno