AKTUALITY
VIDEO

Domaine DE PIGNAN_ Châteauneuf du PapeJak se vyrábí portské» další videa

Aktuality / komentáře

Apelace Saint-Estéphe a její hlavní hvězda!

06 – NEWSLETTER - EN PRIMEUR Z TOPVINO.CZ 3. 6. 2020

Dobrý den všem fanouškům vína z Bordeaux,

podle známých klimatických podmínek, které loňskou sezonu 2019 provázely, nemohu odolat pokušení vyslovit, že chladná a severně situovaná oblast Saint-Estéphe s půdami bohatými na štěrk, jíl a vápenec to v horkém a suchém létu zvládla naprosto bezchybně. Odhaduji, že vína apelace Saint-Estéphe 2019 budou stát za to!

Včera vstoupila na trh dvě známá châteaux, která v nově ustanovené klasifikaci „Classement 2020 Bordeaux Cru Bourgeois du Médoc“ byla zařazena do nejvyšší třídy „Cru Bourgeois Exceptionnel“. Jedná se o vína Château LILIAN LADOUYS (J. Suckling Score: 92-93/100) a Ch. LE BOSCQ (J. Suckling Score: 94-95/100). Obě doporučuji ke zvážení. Samozřejmě jsem je nechutnal, ale věřím jim (znám jejich vinice, navíc vím, jak jsou dlouhodobě stavěná). Kompletní seznam všech 249 zařazených vín najdete na našich web stránkách v PDF souboru v sekci EN PRIMEUR/Aktuality.

Dnes dopoledne bylo uvolněno na trh víno, které nepochybně spadá do kategorie „SUPERSTAR 2019“ (J. Suckling Score: 98-99/100).

Na našich web stránkách v sekci EN PRIMEUR naleznete kromě výše zmíněného také další dnes dopoledne vydaná vína, která budeme do naší nabídky doplňovat v průběhu dne. Pokud máte zájem, sledujte naši nabídku (viz náš web/sekce EN PRIMEUR/Aktuality/Nabídka vín 2019).

A protože včera odpoledne bylo uvolněno několik vín, která by rozhodně neměla „zapadnout“, klikněte na detail vína Ch. Cantemerle, Ch. de Camensac nebo Ch. Pedesclaux (Pauillac). Jedná se o zajímavá vína za zajímavou cenu (obvykle -20 % oproti 2018. Nicméně jsem si jistý, že podobně lákavých nabídek bude do konce kampaně víc než dost! A v to jsme přece doufali!).

A pokud čekáte na cenu vína Ch. Malescot St.-Exupéry (apelace Margaux), tak ta právě dorazila!

-Adolf Kalina
Mobil: 603 460 675

Facebook profil Topvíno