AKTUALITY
VIDEO

Domaine DE PIGNAN_ Châteauneuf du PapeJak se vyrábí portské» další videa

Aktuality / komentáře

Kampaň EN PRIMEUR BORDEAUX 2019 začala!

01 - NEWSLETTER - EN PRIMEUR Z TOPVINO.CZ 25. 5. 2020

Dobrý den všem fanouškům vína z Bordeaux,

dlouhé čekání na kampaň EN PRIMEUR Bordeaux 2019 skončilo. Rád bych vás informoval, že přibližně s měsíčním zpožděním začala kampaň EN PRIMEUR BORDEAUX 2019.

Vinaři z Bordeaux vsadili na kvalitu ročníku 2019 a začali uvolňovat ceny svých nových vín. Při této příležitosti pak známý vinný kritik Američan James SUCKLING vydal hodnocení více než 400 vín nového ročníku 2019 (v sekci EN PRIMEUR připravíme ke skouknutí v průběhu tohoto týdne).

Na trh bylo uvolněno několik zajímavých vín klasifikace Cru Bourgeois, jejichž koupi bych vám rád nabídl ke zvážení. Aktuální nabídku, včetně mého posledního článku "BORDEAUX 2019 - průběh sezony, jaká vlastně jsou vína ročníku 2019", najdete jako obvykle na našich web stránkách v sekci EN PRIMEUR/Aktuality/Nabídka vín 2019.
http://www.topvino.cz/index.php?a=aktuality_komentare&loc=e

P.S. V průběhu pondělního dopoledne by pak mělo být uvolněno na trh u nás jedno z nejoblíbenějších vín klasifikace „Cru Bourgeois“.

Vzhledem ke známým nepříjemnostem je zřejmé, že letošní kampaň nebude stejná jako obvykle. Spoustu vín budeme nakupovat takříkajíc naslepo, neboť ani my, lokální distributoři, jsme neměli možnost většinu z nich ochutnat. Některá vína ale přece jen přes nás prošla. Samozřejmě se jedná o vína menších vinařských domů, které poskytly nejen klasické promo materiály, ale i vzorky na ochutnání.

Nemyslím si ale, že absence ochutnávek bude zásadní problém. Koncoví klienti nakupují bez svých osobních ochutnávek víceméně každý rok. I tentokrát je možné se spolehnout nejen na kvalitu ročníku, ale třeba i na vynikající renomé konkrétního chateau. Veledůležitou roli bude hrát také cena, která by měla být nižší než vloni. Vzhledem k současné situaci to není nemožné.

Ovšem někteří vlivní světoví kritici vína se rozhodli svá hodnocení letos vůbec nevydat. Jedním z nich je například známý kritik James Molesworth (Wine Spectator). Jeho zdůvodnění pak najdete v mém posledním příspěvku na našich webových stránkách v sekci EN PRIMEUR/Aktuality.

-Adolf Kalina
Mobil: 603 460 675

Facebook profil Topvíno