AKTUALITY
CO TO JE EN PRIMEUR

CO TO JE EN PRIMEUR

24. 4. 2019

""

Více...

Cuvée Henri Cuvelier 2014

Cuvée Henri Cuvelier 2014

12. 5. 2020

"Velmi dobře pitelné víno za cenu, která nezarmoutí!"

Více...

Château Clos de Bouard

Château Clos de Bouard

16. 4. 2020

"Dame de Bouard 2017"

Více...

Château Bellisle Mondotte 2017

Château Bellisle Mondotte 2017

14. 4. 2020

"Silné jako býk! Přesto krásně pitelné!"

Více...

» více aktualit

VIDEO

ADNAMS Wild Wave Cider» další videa

Aktuality / komentáře

Silné jako býk! Přesto krásně pitelné!

Château Bellisle Mondotte 2017 14. 4. 2020

Château Bellisle Mondotte je malé, stále ještě nezávislé chateau, které těží maximum ze své polohy. Jeho malá vinice o rozloze necelých 4,5 hektaru je situovaná na strmém svahu složeném z jílu a vápence, na proslulém návrší "Mondot", v těsném sousedství vinic slavných vinařství Ch. La Mondotte (S. von Neipperg), Ch. Troplong Mondot (od roku 2017 nový majitel francouzská pojišťovna SCOR) a Ch. Bellevue Mondotte (G. Perse).

Je neuvěřitelné, jak malý kousek jsou od sebe tyto vinice vzdáleny, přesto ale cenový rozdíl mezi vínem Ch. Bellisle Mondotte a těmi ostatními je přímo závratný. Znám tohle místo opravdu dobře. Já si na tomhle tak trochu podceňovaném vínu vždy velmi dobře pochutnám (určitě víc než třeba na vínu ...., ale to tentokrát nechme být). Je nepochybné, že majitel Ch. BellMon to na rozdíl od svých sousedů rozhodně cenově nijak nehrotí. Ale také je jisté, že tady není ta nejpičkovější technologie. Ale vadí to snad někomu, když víno je i přesto tak dobré?

Bellisle Mondotte 2017 vykazuje vůni a chuť třešní, malin, rybízu, ostružin a švestkových pecek, víno má pevné tělo, starosvětskou ovocnost a silné a dobře zralé třísloviny. Středně suché, žádná moderna, prostě klasik, překvapivě dynamický klasik s dlouhou a intenzivní dochutí, navíc se zjevným potenciálem zrání. Bellisle Mondotte 2017 je silné jako býk, ale neskutečně zajímavé!
http://www.topvino.cz/francouzske-vino/bordeaux/saint-emilion/bellisle-mondotte/ze4-no153.html

-AK

Facebook profil Topvíno