AKTUALITY
22 – NEWSLETTER Z TOPVINO.CZ / TOTALBEER.CZ

22 – NEWSLETTER Z TOPVINO.CZ / TOTALBEER.CZ

3. 7. 2020

"Ukončení prodeje piv Muflon – Pivovar Kunratice!"

Více...

CO TO JE EN PRIMEUR

CO TO JE EN PRIMEUR

24. 4. 2019

""

Více...

» více aktualit

VIDEO

ADNAMS Wild Wave Cider» další videa

Aktuality / komentáře

Jedno vynikající letité „second wine“ a dvě další skvělá vína z apelace St.-Emilion (Bordeaux)!

06 – NEWSLETTER Z TOPVINO.CZ 24. 2. 2020

Dobrý den všem fanouškům vína z Bordeaux,

tentokrát bych vám rád představil několik letitých vín, která rozhodně stojí za povšimnutí. Zajímavá jsou nejen svým stářím, pochopitelně nejen svojí chutí, ale také výjimečnou věkovou odolností.

1) Jedno z nejzajímavějších druhých vín se jmenuje „SARGET DE GRUAUD LAROSE 1999“. Toto excelentní druhé víno jsem ochutnal úplně nedávno a musím říct, bylo fantastické! Co je ale také důležité zmínit, vína Château GRUAUD LAROSE (Bordeaux, St.-Julien) mají jedno jako druhé pověst vín, která snad ani neumějí stárnout!
http://www.topvino.cz/francouzske-vino/bordeaux/saint-julien/gruaud-larose/sarget-de-gruaud-larose-1999/de1-wi526.html

2) Další vynikající víno, které jsem ochutnal v průběhu posledních dvou týdnů, se jmenuje Château GRAND CORBIN DESPAGNE 2001. Další letité víno, avšak tentokrát z apelace Saint Emilion. Nepochybně další hodnotný tip k ochutnání!
http://www.topvino.cz/francouzske-vino/bordeaux/saint-emilion/grand-corbin-despagne/grand-corbin-despagne-2001/de1-wi235.html

3) A do třetice: Zajímavá ochutnávka proběhla za účasti několika našich „letitých“ klientů při nezávazné společné degustaci vín klasifikace „Saint Emilion Grand Cru“. Mezi dalšími pěti vzorky jsme také ochutnali zajímavé víno Château LA CONFESSION 2013.
http://www.topvino.cz/francouzske-vino/bordeaux/saint-emilion/la-confession/la-confession-2013/de1-wi3944.html

Po odkorkování a prvním dotyku s patrem jsem sice nebyl moc „odvázaný“, nicméně stejně jako každé jiné víno z Bordeaux i toto bylo potřeba hodnotit až po posledním doušku (víno po odkorkování prostě potřebuje chvíli času na „nabrání dechu“). A protože ročník 2013 vyžaduje trochu jiný přístup, neboť rok 2013 byl z pohledu bordeauxského vinaře skutečně hodně komplikovaný, přičemž je zřejmé, že ne každému vinaři se dařilo stejně, na konci ochutnávky jsme se shodli, že J.P. Janoueix (majitel Ch. La Confession, ale třeba i Ch. Croix Mouton nebo La Croix St.-Georges) se s komplikacemi ročníku 2013 vypořádal neuvěřitelně obratně. Tohle víno se prostě pěkně pije!

-Adolf Kalina
Mobil: 603 460 675

Facebook profil Topvíno