AKTUALITY
Domaine de Pignan

Domaine de Pignan

24. 9. 2020

"Châteauneuf du Pape Blanc 2019"

Více...

Château BEAULIEU Comtes de Tastes 2017

Château BEAULIEU Comtes de Tastes 2017

16. 9. 2020

""

Více...

6. 9. 2020

VIVEN Brouwerij - Master IPA

31. 8. 2020

KILCHOMAN Distillery - Navštívili jsme Kilchoman Distillery na ostrově Islay.

5. 8. 2020

DOMAINE DE PIGNAN - Côtes du Rhône 2019

» více aktualit

VIDEO

Domaine DE PIGNAN_ Châteauneuf du PapeJak se vyrábí portské» další videa

Aktuality / komentáře

Russian Imperial Stout vyladěné kvalitním tmavým rumem!

MUFLON Tramvaj 22 / Gold of Mauritius Dark Rum 27. 1. 2020

MUFLON Tramvaj 22 – Russian Imperial Stout / Gold of Mauritius Dark Rum.

Samozřejmě se nejedná o žádné barbarství. Kombinace tmavého piva a rumu není ve světě řemeslného piva nijak neobvyklá. A pokud se jedná o styl „Russian Imperial Stout“, v souvislosti s tímto stylem se podobných rešení nabízí celá řada (whisky, rum, koňak). Podmínkou je umět uvařit právě to vynikající svrchně kvašené tmavé pivo. A protože sudy, ve kterých dříve dozrával kvalitní rum, taky nebude jednoduché sehnat, moje otázka zní, co s tím?

Například já, když mám chuť na pivo, v jehož chuti prosakují tóny kvalitního rumu, nejprve hledám vhodného příjemce pro infuzi (tedy pivo) a poté odpovídajícího dárce, tedy „správnou krevní skupinu“ (vhodný destilát). Samozřejmě důležité je mít k podobným experimentům sklony, neboť množství vypitých speciálních piv, která jsou navíc mimořádně silná a množství ochutnaných destilátů je kulantně řečeno tak trochu enormní.

Kombinaci skotského piva HARVIESTOUN Old Engine Oil a skotské single malt whisky Tomintoul 16 YO mám takříkajíc dobře načtenou, ovšem tohle je taky pecka!

Zkuste tmavé pivo „Tramvaj 22“ z kunratického pivovaru MUFLON. Tenhle Russian Imperial Stout je samo od sebe excelentní pivo (odhaduji, že se nejedná o vlastní recept pivovaru), nicméně pokud do něj ještě přidáte malou dávku téměř neznámého, ale na českém trhu dostupného tmavého rumu z ostrova Mauritius (samotný sice není tak dobrý, ale do tohoto piva pasuje dokonale), získáte fantastické tmavé pivo s lahodnou příchutí rumu (pochopitelně záleží na mnořství, kterým pivo ochutíte).

A co ještě je důležité zmínit. Když se to vezme kolem a kolem, tato podomácku aplikovaná rumová infuze vyjde o dost levnějí, než kolik stojí originální lahev piva, jehož dozrávání probíhalo v sudech po pravém karibském rumu. Třeba vás to objevování zajímavých pivních kombinací začne bavit stejně jako mě, neboť zrovna tahle kombinace chutná prostě skvěle!

Facebook profil Topvíno