AKTUALITY
VIDEO

Domaine DE PIGNAN_ Châteauneuf du PapeJak se vyrábí portské» další videa

Aktuality / komentáře

Het Net, Het Anker, Abbaye des Rocs, Weihenstephan, Motorhead, Sol, San Miguel a spousta lambiků!

31 - NEWSLETTER - další prázdninové doplnění skladu! 2. 8. 2019

Dobrý den,

jsou piva, která se nepijí denně a už vůbec ne "na žízeň"! Prostě existují piva, která se pijí kvůli zvláštnímu chuťovému zážitku. Ovšem takových piv nelze vypít víc než jedno max. dvě za den/večer, neboť taková piva jsou velice silná. Problém je, že při konzumaci těchto piv působí zemská přitažlivost daleko intenzivněji.

A přesně takové je FIRESTONE WALKER XXII Anniversary ALE Limited Release. Fenomenální tmavé pivo s dominantní příchutí whisky, z jejíhož spodního chuťového patra vystupují romantické tóny tmavého ovoce (ostružiny, sušené švestky, portské červené víno). Plná, komplexní, enormně silná (ABV 12,7 %), ale hlavně neskutečně harmonická chuť vytváří nejen hédonistickou složitost se silným sudovým akcentem, ale také šokující chuťové pozdvižení! Kombinace více sudů vytváří neuvěřitelně slastné složitosti (ačkoli "American Strong ALE", mně připomíná styl "Barley Wine"). Mám prostě rád tmavá piva, víc než ta světlá. - A SCORE? 10/10! 100/100! 1000/1000! Rozhodně jedno z nejlepších piv, co jsem kdy pil!

- A tak není nic hroznějšího, než když takové pivo máte pouze jednu jedinou lahev, kterou jste navíc právě teď zkonzumovali.

Nechám tedy Firestone Walker XXII v klidu odeznít. Toto pivo jsem dostal od svého dlouholetého známého a podobně "postiženého pivního pacienta" jako jsem já sám, který se nedávno vrátil z USA, takže jej stejně nemáme v nabídce (bohužel). Je fantastické, takže proč o něm nevědět?

---------------------------------------------

Nicméně, rád bych vám nabídl realitu, která rovněž není k zahození. Na konci minulého týdne jsme doplnili náš sklad o spoustu belgických piv - včetně několika zajímavých novinek odjinud.

Například Two Faced Jack od belgického nezávislého pivovaru HET NET je skvělé tmavé pivo stylem podobné dobře uvařenému "Barley Wine"!).
http://www.topvino.cz/pivo/belgicke-pivo/het-nest/het-nest-two-faced-jack/de1-wi1642.html

Anebo další zajímavé pivo s příchutí whisky HET ANKER Gouden Carolus Whisky.
http://www.topvino.cz/pivo/belgicke-pivo/het-anker-|-gouden-carolus/het-anker-gouden-carolus-whisky-infused/de1-wi1640.html

A také jsme doplnili náš sklad o u nás nejpopulárnější "heavy-metalová" piva MOTORHEAD a SLAYER!
http://www.topvino.cz/pivo/heavy-metal-beers/ka1070.html

Anebo "WEISSBIER" - německé pšeničné pivo tohoto stylu je nepochybně jedno z nejpříjemnějších letních piv, maximálně univerzální, krásně pitelné. Nově jsme naskladnili jedno z nejlepších - kvasnicové WEIHENSTEPHANER Hefe Weissbier (cena včetně zálohy za vratnou lahev, která je opravdu vratná po celé ČR).
http://www.topvino.cz/pivo/nemecke-pivo/weihenstephan/ka944-no1116.html

A nakonec dvě lehká, úžasně pitelná "letní" piva.

- V prvním případě se jedná o cenově zajímavý španělský ležák SAN MIGUEL Especial Original Lager Beer (ideální pro milovníky snadno pitelných ležáků za dostupnou cenu).
- V druhém případě se jedná o ultra lehké a nenáročné mexické pivo SOL Original de Mexico Lager. Z těchto dvou typicky letních ležáků vám asi brada nespadne, ale v horkém letním večeru se neuvěřitelně krásně popíjejí!
http://www.topvino.cz/pivo/spanelske-pivo/san-miguel/san-miguel-especial-original-lager-beer/de1-wi1580.html

A samozřejmě také máme spoustu nově naskladněných lambiků (Boon, Mort-Subite, Rodenbach, Tilquin, Timmermans, St.-Louis nebo t´Verzet)!

-AK

Facebook profil Topvíno