AKTUALITY
41 - NEWSLETTER Z TOPVINO.CZ - Speciální nabídka!

41 - NEWSLETTER Z TOPVINO.CZ - Speciální nabídka!

13. 11. 2019

"Anglické pivo ADNAMS za ochutnávkovou cenu se slevou 35 %!"

Více...

EMELISSE -WL- Russian Imperial Stout Red Wine Blend BA

EMELISSE -WL- Russian Imperial Stout Red Wine Blend BA

13. 11. 2019

"V současné době jedinečné (BB 10-2020), dokonale vyzrálé a krásně uleželé pivo!"

Více...

Château CROIX MOUTON 2016

Château CROIX MOUTON 2016

10. 11. 2019

"Bordeaux Supérieur"

Více...

Château MARJOSSE 2016

Château MARJOSSE 2016

11. 11. 2019

"AOC Bordeaux Rouge"

Více...

PONTOISE CABARRUS 2016

PONTOISE CABARRUS 2016

29. 10. 2019

"Velmi dobré "Cru Bourgeois" z apelace Haut-Médoc"

Více...

31. 10. 2019

RON BARCO 15 YO - Třtinově sladké potěšení!

16. 10. 2019

Cissac 2016 / Lamothe Cissac 2016 - Cissac - skvěle pitelná vína za slušnou cenu!

16. 10. 2019

GANSTALLER Affumicator Smoked Doppelbock - Unikátní kouřově-uzené pivo!

» více aktualit

VIDEO

MIKKELLER» další videa

Aktuality / komentáře

A je to! Sauternes & Barsac, D. Dubordieu Domaines, D. Durantou a spousta dalších zajímavých vín!

03 - EN PRIMEUR 2018 (NEWSLETTER z TOPVINO.CZ) 25. 4. 2019

Dobrý den všem fanouškům vína z Bordeaux,

A je to! Stačily dva dny a téměř všechna botrytická vína ze Sauternes a Barsacu jsou venku! A protože si nemyslím, že Ch. d´Yquem vůbec nějaké víno v roce 2018 vyrobí, neboť na tohle château klasifikace "Premier Cru Superieur Classé" opravdu nebyly dostatečně odpovídající klimatické podmínky, z těch, která jsme se rozhodli letos nabízet, zbývají poslední čtyři (více třeba dnes odpoledne, je tam jedno dost zajímavé!).

Nicméně, v úterý a ve středu se vše netočilo pouze kolem dezertních botrytických vín. Na trh vstoupila také celá řada zajímavých červených. Vinařský dům "Denis Dubordieu Domaines", kromě jedinečného sladkého vína z Barsacu a skvělého suchého bílého Ch. DOISY DAENE, uvolnil na trh také bílé a červené Ch. CLOS FLORIDENE, velmi dobré červené z Graves Ch. HAURA a nakonec jedno naprosto fascinující "red wine" Château REYNON (tohle víno mi prostě přirostlo k srdci, je skvělé a zároveň není nezaplatitelné. A to mě baví!

A teď už jen krátce. Vinařský mág Denis Durantou uvolnil na trh nejen svůj saint-emilionský merlotový zázrak Ch. SAINTEM (pro americký trh pod názvem Saintayme), či příjemně suché, pěkně koncentrované a zároveň dynamické LA PETITE EGLISE (Pomerol), ale také skvělé Ch. MONTLANDRIE (Castillon Cotes de Bordeaux).

A nakonec včera jsme zveřejnili dvě nejen cenová, ale především chuťově mimořádně zajímavá lákadla v podobě vína Ch. FRANCS MAGNUS (Bordeaux Supérieur) a Ch. CARLMAGNUS (Fronsac). Podobných vín bude v letošní kampani nespočet!

- A protože kampaň Bordeaux EP 2018 se rozběhla překvapivě dynamicky, možná, že v tuto chvíli by nemuselo být vůbec špatné malinko "rozředit myšlenky" a zkusit ochutnat třeba i jiná vína, než ta z Bordeaux. Proč tedy neochutnat skvělé rosé či neméně zajímavé bílé víno známého Ch. LA CANORGUE (Provence/Luberon).

La Canorgue je totiž to chateau, které "hrálo" hlavní roli ve filmu "A Good Year" - tedy "Dobrý ročník" (režie Ridley Scott, hlavní role Russell Crowe a Marion Cotillard).

- Pokud jste tento skvělý film viděli, vzpomínáte na scénu, jak Max (Russell) na první schůzku s Fanny Chenalovou (Marion) přinesl jakési tajemné víno, o kterém všichni jen sní, ale nikdo neví, kdo jej vyrábí? Víno pochází z vinice, kterou Max právě zdědil a jak se zdá, v tu dobu ani Max netuší, jak je dobré. To víno má pochopitelně svůj název, který je ve filmu totožný se skutečným názvem. Jmenuje se Coin Perdu.

A ačkoli v tuto dobu jsme totálně oddáni kampani Bordeaux En Primeur 2018, rád bych vás tímto informoval, že na konci minulého týdne jsme dovezli z Provence skvělá vína Ch. La Canorgue. A pokud se od Bordeaux dokážete alespoň na chvilku odtrhnout, připomínám, že tahle "růžovo-bílo-červená" vína z Provence/Luberonu mají také něco do sebe! Zde je naše nabídka:
http://www.topvino.cz/vino/provence-bandol/la-canorgue/ze1121-no1350.html

-AK

P.S. Kompletní nabídku EP 2018 včetně seznamu všech nově vydaných vín, popisů a hodnocení, najdete na našich webových stránkách v sekci EN PRIMEUR/Aktuality.

Facebook profil Topvíno