AKTUALITY
VIDEO

MIKKELLER» další videa

Aktuality / komentáře

A je to! Sauternes & Barsac, D. Dubordieu Domaines, D. Durantou a spousta dalších zajímavých vín!

03 - EN PRIMEUR 2018 (NEWSLETTER z TOPVINO.CZ) 25. 4. 2019

Dobrý den všem fanouškům vína z Bordeaux,

A je to! Stačily dva dny a téměř všechna botrytická vína ze Sauternes a Barsacu jsou venku! A protože si nemyslím, že Ch. d´Yquem vůbec nějaké víno v roce 2018 vyrobí, neboť na tohle château klasifikace "Premier Cru Superieur Classé" opravdu nebyly dostatečně odpovídající klimatické podmínky, z těch, která jsme se rozhodli letos nabízet, zbývají poslední čtyři (více třeba dnes odpoledne, je tam jedno dost zajímavé!).

Nicméně, v úterý a ve středu se vše netočilo pouze kolem dezertních botrytických vín. Na trh vstoupila také celá řada zajímavých červených. Vinařský dům "Denis Dubordieu Domaines", kromě jedinečného sladkého vína z Barsacu a skvělého suchého bílého Ch. DOISY DAENE, uvolnil na trh také bílé a červené Ch. CLOS FLORIDENE, velmi dobré červené z Graves Ch. HAURA a nakonec jedno naprosto fascinující "red wine" Château REYNON (tohle víno mi prostě přirostlo k srdci, je skvělé a zároveň není nezaplatitelné. A to mě baví!

A teď už jen krátce. Vinařský mág Denis Durantou uvolnil na trh nejen svůj saint-emilionský merlotový zázrak Ch. SAINTEM (pro americký trh pod názvem Saintayme), či příjemně suché, pěkně koncentrované a zároveň dynamické LA PETITE EGLISE (Pomerol), ale také skvělé Ch. MONTLANDRIE (Castillon Cotes de Bordeaux).

A nakonec včera jsme zveřejnili dvě nejen cenová, ale především chuťově mimořádně zajímavá lákadla v podobě vína Ch. FRANCS MAGNUS (Bordeaux Supérieur) a Ch. CARLMAGNUS (Fronsac). Podobných vín bude v letošní kampani nespočet!

- A protože kampaň Bordeaux EP 2018 se rozběhla překvapivě dynamicky, možná, že v tuto chvíli by nemuselo být vůbec špatné malinko "rozředit myšlenky" a zkusit ochutnat třeba i jiná vína, než ta z Bordeaux. Proč tedy neochutnat skvělé rosé či neméně zajímavé bílé víno známého Ch. LA CANORGUE (Provence/Luberon).

La Canorgue je totiž to chateau, které "hrálo" hlavní roli ve filmu "A Good Year" - tedy "Dobrý ročník" (režie Ridley Scott, hlavní role Russell Crowe a Marion Cotillard).

- Pokud jste tento skvělý film viděli, vzpomínáte na scénu, jak Max (Russell) na první schůzku s Fanny Chenalovou (Marion) přinesl jakési tajemné víno, o kterém všichni jen sní, ale nikdo neví, kdo jej vyrábí? Víno pochází z vinice, kterou Max právě zdědil a jak se zdá, v tu dobu ani Max netuší, jak je dobré. To víno má pochopitelně svůj název, který je ve filmu totožný se skutečným názvem. Jmenuje se Coin Perdu.

A ačkoli v tuto dobu jsme totálně oddáni kampani Bordeaux En Primeur 2018, rád bych vás tímto informoval, že na konci minulého týdne jsme dovezli z Provence skvělá vína Ch. La Canorgue. A pokud se od Bordeaux dokážete alespoň na chvilku odtrhnout, připomínám, že tahle "růžovo-bílo-červená" vína z Provence/Luberonu mají také něco do sebe! Zde je naše nabídka:
http://www.topvino.cz/vino/provence-bandol/la-canorgue/ze1121-no1350.html

-AK

P.S. Kompletní nabídku EP 2018 včetně seznamu všech nově vydaných vín, popisů a hodnocení, najdete na našich webových stránkách v sekci EN PRIMEUR/Aktuality.

Facebook profil Topvíno