AKTUALITY
CO TO JE EN PRIMEUR

CO TO JE EN PRIMEUR

24. 4. 2019

""

Více...

Cuvée Henri Cuvelier 2014

Cuvée Henri Cuvelier 2014

12. 5. 2020

"Velmi dobře pitelné víno za cenu, která nezarmoutí!"

Více...

Château Clos de Bouard

Château Clos de Bouard

16. 4. 2020

"Dame de Bouard 2017"

Více...

Château Bellisle Mondotte 2017

Château Bellisle Mondotte 2017

14. 4. 2020

"Silné jako býk! Přesto krásně pitelné!"

Více...

» více aktualit

VIDEO

ADNAMS Wild Wave Cider» další videa

Aktuality / komentáře

Réserve de Léoville Barton 2006 - další dobře pitelná nula šestka!

NEWSLETTER - (Aktuality z TOPVINO.CZ) 4. 3. 2019

Občas to některým mým přátelům a kamarádům přijde divné, ale já se snad každý den na něco těším. Mám prostě takovou povahu. Jak se schyluje večer, už se těším na každé nové ráno. A protože někdy si "pomohu" zajímavou večerní ochutnávkou, moje stálé těšení se na něco je o to intenzivnější.

Tentokrát mě napadlo ochutnat nějaké druhé víno z apelace Saint-Julien. Vybral jsem si tedy RESERVE DE LÉOVILLE BARTON 2006, což je tzv. "second wine" proslulého výrobce Château Léoville Barton (apelace St.-Julien, 2e Grand Cru Classé).

Ročník 2006 mě v poslední době již několikrát utvrdil, že vína z něj pocházející jsou opravdu skvělá a momentálně krásně pitelná! Zkouším tedy ochutnávat další a další vína a závěr je vždy stejný. Vína ročníku 2006 v roce 2018/2019 chutnají prostě skvěle. A pokud vás toto klidné, lehké a nepříliš silné (Alc. 12,5 %) a hebce chutnající víno zaujme stejně jako mě, více viz link.
http://www.topvino.cz/vino/bordeaux/saint-julien/leoville-barton/reserve-de-leoville-barton-2006/de1-wi1039.html

- Všimněte si kvality korku! Druhé víno, 13 let staré, korek naprosto bezchybný. Rozhodně ale po odkorkování nechte provzdušnit minimálně hodinu až dvě před konzumací (prostě ho jen odkorkujte - případně přesuňte do karafy - a do sklenice nalijte až po dvou hodinách).

1) Tento týden nás čeká spousta zajímavých událostí. Ta první přichází hned dnes dopoledne. Rád bych vás informoval, že začínáme expedovat vína ročníku 2016, která jste u nás zakoupili v kampani EN PRIMEUR. Expedice vín bude probíhat obvyklým způsobem, nejprve klientům, kteří si objednali celé bedýnky, poté přijdou na řadu zákazníci, kteří vína objednali po jednotlivých lahvích (to ale bude pravděpodobně až v dalším kole). Připravte se prosím na jejich převzetí.

Doufám, že alespoň co se týče tohoto týdne, moje obvyklé těšení vás příjemně infikovalo.

-AK

Facebook profil Topvíno