AKTUALITY
VIDEO

MIKKELLER» další videa

Aktuality / komentáře

Velni dobře pitelné Bordeaux ze St.-Estéphe!

NEWSLETTER - (Aktuality z TOPVINO.CZ) 25. 2. 2019

Když jsem se v průběhu víkendu probíral nejnovějšími zprávami z Bordeaux, které jsou stejně jako každý rok očekávanou předzvěstí zanedlouho začínajících ochutnávek PRIMEURS 2018, vzpomněl jsem si na skvěle chutnající hrozny z vinic apelace Saint-Estéphe.

Na konci sezóny 2018 jsme na vinicích Saint-Estéphe strávili poměrně dost času, takže možná právě z tohoto důvodu jsem k této zajímavé apelaci přilnul i včera večer. Jsem prostě slabý, takže jsem neodolal pokušení a odkorkoval jedno velmi dobré "Saint-Estéphe Cru Bourgeois". Jednalo se o víno Château LE CROCK 2007. Toto víno patří do portfolia známého Didiera Cuveliera (vlastní také slavné saint-julienské Ch. Léoville Poyferré).

Saint-Estéphe je jedna z devíti nejdůležitějších podoblastí Bordeaux. Tato apelace, pojmenovaná podle stejnojmenné vesničky Saint-Estéphe, se nachází na levém břehu řeky Gironde, v nejsevernější části Médocu. Se svými pouhými pěti châteaux klasifikace Grand Cru Classé se jedná o nejmenší "Grand Cru" apelaci. Více pak zde:
http://www.topvino.cz/vino/bordeaux/saint-estephe/ze4-no65.html

Z počátku, tedy přibližně v roce 2009/10 se ročník 2007 projevoval jako nepříliš zajímavý, měkký a křehký ročník, avšak vína z Bordeaux mají pozoruhodnou schopnost vyzrávat. V současné době vína Bordeaux ročníku 2007 vykazují krásnou pitelnost a výjimečnou chuťovou stabilitu. Jejich kouzlo spočívá v přirozené, nepříliš velké síle alkoholu a dokonalé rovnováze spíše mírnější ovocnosti, kyselin a taninů. A takto strukturovaná vína se prostě krásně pijí!

A protože LE CROCK 2007 bylo opravdu vynikající, krásně se pilo, rád bych vám toto podmanivé víno nabídl k ochutnání.
http://www.topvino.cz/vino/bordeaux/saint-estephe/le-crock/le-crock-2007/de1-wi2211.html

-AK

Facebook profil Topvíno