AKTUALITY
VIDEO

MIKKELLER» další videa

Aktuality / komentáře

Rain Shadow vs. Xocoveza - a navíc se mi do toho "připletla" dvě skvělá česká piva!

BUXTON vs. STONE (Anglie vs. Německo/USA) + český FALKON 17. 1. 2019

Rain Shadow je trumfové eso anglického řemeslného pivovaru Buxton Brewery. A komu nedělá problém husté a komplexní tmavé pivo s hedvábně nahořklou kávově-čokoládovou chutí takřka bez limitů, toho tenhle giganticky lahodný "Imperial Stout" zcela jistě maximálně uspokojí!

BUXTON Rain Shadow 2017 je tmavé pivo, zcela nepochybně jeden z nejlepších imperiálních stoutů, co jsem kdy pil (tohle pivo je bohužel dost špatně sehnatelné, takže čert ví, jestli se nám ho ještě někdy podaří dostat do nabídky). Nezkoušejte ale závodit, kdo jich za večer vypije víc - je hodně silné! Nicméně kdo se pivem "nenalévá", ale jedno jako druhé s nadšením pouze ochutnává, tohle je ideální tip poznat něco opravdu výjimečného.

- STONE Xocoveza je také skvělé pivo, nicméně v porovnání s Rain Shadow je v jeho chuti všeho tak trochu méně (bohužel). Navíc po letech musím přiznat, že pivo v plechu není to samé, co pivo v lahvi.

Nakonec jsem do výše zmíněného duelu "hodil vidle" v podobě výjimečného piva HARVIESTOUN Ola Dubh 16 YO. Tohle unikátní skotské pivo zraje několik měsíců v sudech po šstnáctileté skotské single malt whisky Highland Park!

- Musím říct, tohle byla skvělá zábava. Tři různá piva, jejichž jediným charakteristickým znakem bylo to, že všechna tři byla tmavá! A pokud vás zajímá můj osobní stupeň vítězů, zde je!

1) BUXTON Rain Shadow 2017 (10/10)
2) HARVIESTOUN Ola Dubh 16 YO (9,7/10)
3) STONE Xocoveza (9,6/10)

--------------

A k tomu přidávám dvě piva tzv. mimo soutěž. Tato piva sice nemáme v nabídce, ale stojí za to je ochutnat! Na české poměry jsou prostě bezkonkurenčně vynikající! Není prostě pravda, že české řemeslné pivovary potichu padají do komerčního podprůměru (rozhodně ne všechny). Některé české pivovary dovedou vyrobit pivo, které od špičkového zahraničního nerozeznáte. Však právě teď jsem dvě taková ochutnal.

Jedná se o piva sládka Jakuba Veselého, majitele žateckého kočovného (nezávislého) pivovaru Falkon. FALKON American Strong ALE 2018 je jedno z nejlepších českých piv, které má smysl popíjet třeba i celý večer (tedy pokud jste zvyklí na špičková, svrchně kvašená piva střižená v americkém západo-pobřežním "West Coast" stylu). Tohle je hodně povedené ASA!

- A Double Idiot není o nic horší. Piva FALKON jsou prostě jedinečná, rozhodně jedny z nejlepších českých!

Facebook profil Topvíno