AKTUALITY
BUNAN Rosé (Provence, Bandol)

BUNAN Rosé (Provence, Bandol)

17. 7. 2019

"Zralé provensálské růžové víno, které prostě chutná skvěle! Zvlášť když sedíte večer na balkoně nebo zahradní terase!"

Více...

26 - NEWSLETTER Z TOPVINO.CZ

26 - NEWSLETTER Z TOPVINO.CZ

28. 6. 2019

"Château LA CANORGUE (Provence)"

Více...

20. 5. 2019

STONE Brewing - Americký pivovar Stone Brewing v Berlíně skončil!

14. 4. 2019

MIKKELLER Brewery - Dovezli jsme z Dánska unikátní piva nezávislého pivovaru MIKKELLER!

14. 4. 2019

CO TO JE EN PRIMEUR -

» více aktualit

VIDEO

MIKKELLER» další videa

Aktuality / komentáře

Nově zadaná vína Bordeaux 2015 + MOUTON CADET 2015!

NEWSLETTER - (Aktuality z TOPVINO.CZ) 10. 12. 2018

Jak jsem již zmínil v předchozím newsletteru, v samém závěru týdne (v neděli těsně před půlnocí) jsem zadal do naší nabídky veškerá zbylá vína Bordeaux 2015.

- A pokud vás zajímá, jak které víno, které jste v kampani EP 2015 zakoupili do vlastního sklepa, zvýšilo svoji cenu, která se ale dál bude ještě určitě vyvíjet (pravděpodobně stále zvyšovat), neboť ročník 2015 je skutečná extratřída, zde je naše současná nabídka.
http://www.topvino.cz/vino/bordeaux/ze4.html?typvina=&rocnik=2015&klas=&objem=&pricein=

Do naší nabídky jsem zadal také jedno velice zajímavé víno, které je obtížné pro některé trhy sehnat. Jedná se o skvělé Bordeaux víno MOUTON CADET 2015 spadající do portfolia známého vinařství Baron Philippe de Rothschild (mj. majitel slavného Ch. Mouton Rothschild). Víno Mouton Cadet se v naší nabídce objevuje vůbec poprvé!

- Château Mouton Rothschild je světoznámé chateau se sídlem v Bordeaux, v malé obci Pauillac (tato obec dala jméno celosvětově známé apelaci). Jeho historie sahá do roku 1853. Já ale tentokrát nechci mluvit o prvním vínu Château Mouton Rothschild (Bordeaux Premier Grand Cru Classe), mě zajímalo jiné jejich podobně skvělé víno, ovšem za podstatně nižší cenu.

MOUTON CADET je víno, které vzniklo již v roce 1930. Ovšem postupem času, a také zásluhou tehdejší majitelky, baronky Philippine de Rothschild, získalo mimořádnou světovou reputaci. Baronka navíc v roce 2004 vtiskla "kadetovi" nový ovocný styl. Mouton Cadet 2015 je prostě bravurně vyrobené víno spadající do portfolia slavného vinařství, mezi vína Ch. Mouton Rothschild a Le Petit Mouton – a je skoro za babku (295 Kč)!
http://www.topvino.cz/vino/bordeaux/bordeaux-superieur-aoc/philippe-de-rothschild/mouton-cadet-2015/de1-wi5009.html

P.S. A aby nezůstalo pouze u toho, co všechno jsem udělal jen já, rád bych také ještě zmínil, co v posledních měsících udělali bordeauxští vinaři.

- A pokud vás informace z dění okolo vín z Bordeaux zajímají, na našich webových stránkách v sekci EN PRIMEUR najdete první reporty o kvalitě ročníku Bordeaux 2018 (videa, fotky, komentáře vinařů).

Facebook profil Topvíno