AKTUALITY
PROVOZNÍ DOBA O VÁNOČNÍCH SVÁTCÍCH

PROVOZNÍ DOBA O VÁNOČNÍCH SVÁTCÍCH

15. 12. 2019

""

Více...

HERTOG JAN Grand Prestige 2019

HERTOG JAN Grand Prestige 2019

12. 12. 2019

"Vynikající holandské pivo nalahvované v těžké keramické lahvi!"

Více...

31. 10. 2019

RON BARCO 15 YO - Třtinově sladké pomazlení!

30. 11. 2019

Château CARBONNIEUX 2008 BLANC - Impozantní víno ideální pro fanoušky dokonale vyzralých bílých vín!

29. 10. 2019

PONTOISE CABARRUS 2016 - Velmi dobré "Cru Bourgeois" z apelace Haut-Médoc

10. 11. 2019

Château CROIX MOUTON 2016 - Bordeaux Supérieur

» více aktualit

VIDEO

MIKKELLER» další videa

Aktuality / komentáře

Sirene de Giscours 2006, víno jen tak na pohodu!

NEWSLETTER - (Aktuality z TOPVINO.CZ) 4. 12. 2018

Dobrý den,

na úvod musím zmínit, že tohle snad ani není klasický nabídkový newsletter, ale spíš jen taková zpráva jen tak "abyste prostě věděli".

Poslední dva měsíce, týden co týden máme tolik novinek, že ani nevím, co zmínit dřív. Minulý týden to bylo kvarteto dovozů vynikajících piv ADNAMS (Anglie), BUXTON (Anglie), HARVIESTOUN (Skotsko) a americké hvězdy GREAT DIVIDE (+dvě novinky Strawberry Rhubard, Orabelle), CORONADO a SPEAKEASY. A valí se další!

Tento týden kromě pořádné mikulášské nadílky v podobě spousty vynikajících belgických pivních speciálů, naskladníme také první část trilogie dovozů prémiových destilátů. Tentokrát se bude jednat o spoustu známých značek prémiových rumů a skvělých skotských single malt whisky (excelentní whisky Kilchoman a Ben Nevis přijdou na řadu až ve třetím dějství). Údajně prý moře je příliš rozbouřené a z ostrova Islay, odkud skvělá whisky Kilchoman pochází, se naše zásilka nedá bezpečně dopravit do britského vnitrozemí (tak holt počkáme).

Takže aby se mně "v noci lépe přemýšlelo", odkorkoval jsem si jedno klasické červené z Bordeaux. Jen tak na pohodu. A nelituji. Jedná se o víno slavného Château Giscours (Bordeaux apelace Margaux). A protože víno SIRENE DE GISCOURS 2006 je krásně pitelné (prostě skvělé!), napadlo mě zmínit se o něm v tomto newsletteru a přitom pomalu do naší nabídky zadávat všechna zbylá vína Bordeaux ročníku 2015, která jste nám v průběhu předloňských "en primeurových nákupů" nechali k dalšímu prodeji (předpokládám, že všechna u nás momentálně dostupná vína Bordeaux 2015 pak na náš web zadám do konce tohoto týdne).

LA SIRENE DE GISCOURS 2006 nabízí intenzivní ovocnou vůni vyladěnou jemným závanem dubu. Chuť je příjemně suchá, ale ne strohá, ovocně-dubová, navíc stále ještě se zjevným potenciálem zrání. Ročník 2006 je prostě takový, jaký je. A ačkoli se to v prvních letech života tohoto vína moc nezdálo, roky strávené v lahvi mu napomohly dozrát do nesmírně lahodných chuťových rozměrů. Bordeauxský ročník 2006 byl zpočátku víceméně podceňovaný ročník, ale to se již dávno změnilo. A toto krásně pitelné víno pocházející ze sklepů slavného Ch. Giscours (Bordeaux, apelace Magaux) je toho nezpochybnitelným potvrzením. Skvělé víno, krásně se pije!
http://www.topvino.cz/vino/bordeaux/margaux/giscours/sirene-de-giscours-la-2006/de1-wi32.html

Facebook profil Topvíno